Petycja przeciwko metodom pracy Terry’go Richardsona

Nie trzeba chyba przekonywać nikogo, że znany w świecie mody oraz streetwear’u fotograf – Terry Richardson jest postacią specyficzną i budzącą kontrowersje.

W petycji przygotowanej za pośrednictwem Change.org skierowanej do współpracujących z fotografem marek takich jak m.in. Supreme zwrócono szczególną uwagę na to, że Terry zmusza fotografowane modelki do czynności o „charakterze seksualnym”, a a także na fakt, że jego zdjęcia są dla kobiet poniżające (słynne zdjęcie kobiety w śmietniku) i mają charakter pornograficzny.

Jako pierwsza na petycję zareagowała za pośrednictwem Twittera popularna marka H&M stwierdzając, że czeka na wyjaśnienie sprawy, a do tego czasu zawiesza współpracę z fotografem.

Zdjęcia jak metody pracy artysty od zawsze budziły spore kontrowersje – wystarczy przypomnieć o tym, że często prosi swoje modelki o „pomoc ręczną”. Co więcej osoby nastawione do niego nieprzychylnie zwracają często uwagę na to, że w czasie sesji pomaga mu sztab osób, które zajmują się przygotowaniem tła oraz sprzętu, podczas gdy Terry zajmuje się jedynie naciśnięciem spustu aparatu.

W zeszłym roku Terry Richardson dzięki zdjęciom, które robił m.in. dla Vogue, H&M, Mango, Supreme i wielu innych zarobił 60 milionów dolarów.

Terry Richardson podczas sesji z Kate Moss

hard

Komentarze