Kanye West dla Giuseppe Zanotti i Balmain?

kanyeChyba żadnemu z naszych czytelników nie trzeba przedstawiać Kanye Westa i zaprojektowanych przy jego udziale dla koncernu Nike modeli Yeezy i Yeezy 2. Podczas, gdy cały świat czeka na zapowiedzianą dawno temu (na październik) kolorystykę drugiego z modeli artysta z właściwą sobie nonszalancją i brakiem skromności mówi całemu światu, że w przeszłości projektował również buty dla dwóch domów mody. Chodzi o Balmain oraz Giuseppe Zanotti. Sytuacja jest o tyle kontrowersyjna, że zaprojektowane rzekomo przez niego modele znajdują się od dawna w sprzedaży, ale żaden z nich nigdy nie był przypisywany samozwańczemu geniuszowi.

Ekipa portalu four-pins.com zajęła się ustaleniem szczegółów dotyczących niejasnej sytuacji. Cennych wskazówek dostarczyło należące do Ibn Jaspera prywatne konto na Instagramie. Były osobisty fryzjer Westa, a obecnie projektant działającej w ramach marki Diamond Supply serii Black Tag, już kilka miesięcy temu zamieścił na swoim profilu zdjęcie butów pojawiających się w klipie 50 Centa do numeru We Up (gościnny udział Kendricka Lamara) opisując je po prostu jako „YEEZI x Giuseppe’s”. Nigdy wcześniej nikt nie wspomniał o tym, że Kanye West kiedykolwiek współpracował z włoskim projektantem.
YEEZI x Giuseppe's
Kolejnym zdjęciem budzącym kontrowersje jest zbiorowe zdjęcie podpisane jako „All of the YEEZYS”, na którym oprócz Yeezy, Yeezy 2 i modeli zaprojektowanych dla Louis Vuitton (dwie kolorystyki modelu Jasper’s) widać również buty marki Giuseppe Zanotti oraz Balmain.
All of The YEEZYS
Dowodem świadczącym o bliskich relacjach z marką Giuseppe Zanotti była wizyta rapera wraz z ukochaną Kim w fabryce należącej do włoskiej marki. Co więcej, Kim, jako jedna z nielicznych, mogła w czasie zwiedzania zaprojektować swoje wymarzone buty. Warto pamiętać również, o tym że podczas pokazu damskiej kolekcji zaprojektowanej przez Westa modelki miały na nogach buty zaprojektowane przez GZ.
Giuseppe Zanotti Croc High-Top Double-Buckles Sneakers In White
Kolejną z niespodzianek była ujawniona w październiku informacja dotycząca współpracy rapera z dyrektorem kreatywnym marki Balmain, Christopherem Decarninem. Choć drogi paryskiego domu mody i projektanta rozeszły się już w 2011 r., a model którego dotyczy dyskusja ukazał się dopiero w 2012 r. to oczywiste jest to, że projekty opracowywane są często z rocznym wyprzedzeniem. Wynika z tego, że współpraca rapera i projektanta jest jak najbardziej możliwa.
Balmain Velcro Ribbed High-Top Sneakers
Powszechnie wiadomo, że Kanye nie należy do osób skromnych i właśnie dlatego wszyscy zadają sobie tylko jedno pytanie – skoro Kanye brał udział w procesie projektowania wspomnianych butów to dlaczego jego rola otoczona była tajemnicą?

Możliwe, że raper nie mógł w jawny i publiczny sposób nawiązać współpracy z markami ze względu na warunki umowy podpisanej z Louis Vuitton (z którym również współpracował) oraz Nike. Już w marcu projektanci Giuseppe Zanotti zdementowali plotki dotyczące współpracy, stwierdzając, że „efekty współpracy marki Giuseppe Zanotti i Kanye Westa nie ukazały się, dotychczas”.

Pozostaje czekać również na reakcję projektantów Balmain, którzy być może zechcą wyjaśnić zaistniałą sytuację, choć jest to mało prawdopodobne ze względu na ryzyko związane z możliwą karą finansową wynikającą ze złamania warunków umowy z LV lub Nike.

hard

Komentarze