Słownik HYPE5 (cz.1) – zwroty na giełdzie

ksiazka

Kolejny cykl, który chcemy prowadzić na naszym portalu to słownik z najczęściej używanymi pojęciami na forum oraz w światku streetwearowym. W pierwszym z odcinków cyklu prezentujemy zwroty giełdowe. Nie, nie będziemy wyjaśniać o co chodzi z WIG20, hossą i stopą procentową LIBOR, skupimy się na czymś bardziej potrzebnym w życiu codziennym młodego szwagrona – giełdzie na naszym forum. Poza przeczytaniem słownika polecamy również lekturę regulaminu giełdy.

DS/NDS/VNDS (Deadstock/Near Deadstock/Very Near Deadstock) – sprzedawany przedmiot jest nowy lub nie posiada praktycznie żadnych śladów zużycia.

H/O – najwyższa oferta wygrywa, używane raczej na zagranicznych giełdach.

Legit/fake - każdy zwrot związany z pierwszym ze słów oznacza, że przedmiot/sprzedający jest wiarygodny lub oryginalny. Fake, wiadomo – podróbka. Przy okazji przypominamy, że sprzedaż fejków grozi nie tylko banem na forum, ale również reakcją ze strony policji.

Kartka z tagiem – coś, o czym sprzedający niestety często zapominają; na naszej forumowej giełdzie wszyscy (poza zaufanymi/super sprzedawcami) zobligowani są dodać w tematach sprzedażowych przynajmniej jedną fotografię kartki z tagiem, czyli po prostu ze swoim pseudonimem na H5, wraz ze sprzedawanym przedmiotem.

OG box – obuwie sprzedawane jest wraz z oryginalnym pudełkiem dostarczonym do butów. Bądź też nie jest, jeśli sprzedający napisał, że takowego brak.

S/O – cena początkowa.

Scammer – po prostu oszust; osoba, z którą nie warto rozpoczynać transakcji.

Shipped – cena sprzedawanego przedmiotu wraz z przesyłką.

bialas

Komentarze