5 pytań do Pytsona

pyt4W tej części 5 pytań do… rozmawiamy z Pytsonem, zadając mu 6 pytań (małe oszustwo z naszej strony). Zapraszamy do lektury!

1. Siema Mateusz. Możesz nam przedstawić swoją osobę, krótko opowiedzieć o sobie, nie wszyscy użytkownicy mogą Cię kojarzyć…

Cześć.

Tematyką snekaers/streetwear interesuję się od 7-8 lat, mogliście mnie spotkać na forach tenisufki.eu, SHC i w końcu na Hype5. Po więcej zapraszam Was na instagram (@mpytson).

2. Jak zdobywasz kolejne pary obuwia? Klekt, Ebay, Allegro? Wyprawy na Sneakerness czy chociażby rodzimy (świetnie się rozwijający) Warsaw Sneaker Market? A może pomaga Ci w tym praca w stołecznym sklepie City-Shop?

Z racji tego, że obecnie kupuję głównie nowe wydania adidas, zaopatruję się bezpośrednio w sklepach. Jeśli jednak chodzi o starsze wydania, opcja wyszukiwania nie różni się pewnie niczym od waszych – fora, klekt, grupy facebook. Imprezy butowe zawsze traktuję bardziej towarzyszko.

pyt23. Jak oceniasz scenę streetwearową/sneakersową w porównaniu do tego, co było kilka lat temu?

Na pewno mocno się to wszystko rozwinęło. Pytanie czy na pewno w dobrą stronę. Cieszy dostępność najlepszych marek kiedyś nieosiągalnych na naszym rynku oraz możliwość kupienia modeli kolaboracyjnych w polskich sklepach. Powoli pojawia się co raz więcej ludzi z pomysłami, a przede wszystkim wiedzą w polskich dystrybucjach, sklepach czy agencjach/gazetach związanych z zajawką. Dalej jednak Polakom brakuje indywidualności, dużym stopniu wiedzy i głębszego zainteresowania. Wszystko jest powierzchowne i często wydaje mi się, że jedynie na pokaz. Na pewno te 7 lat temu kiedy ja zacząłem interesować się kixami, przez co później streetwearem, ludzi było mniej, ale ich wiedza i zajawka stały na o wiele wyższym poziomie niż obecnie. Niestety tego teraz mi brakuje, o czym zresztą pisałem jakiś czas temu na swoim IG.

4. Jakie modele ze swojej kolekcji uważasz za najcenniejsze dla Ciebie i dlaczego? Powiedzmy TOP3… I w jakich modelu chodzisz najczęściej? Masz jakiś ulubiony, do którego podchodzisz sentymentalnie?

ZX 500 Mastermind – z racji jakości materiałów i stylistyki buta.

180 Opium – najlepsze wydanie tego modelu. Z tej trójki najczęściej chodzone.

ZX9000 Wood Wood – chorowałem na nie blisko 2 lata, poza tym but pochodzi z najlepszej serii jaka kiedykolwiek zrealizowano – AZX, mam nadzieję że adidas skorzysta jeszcze raz z tego pomysłu.

Poza tym wszystkie trzy są świetnie wydane, bogate w detale i ‘smaczki’ którymi się jaram.

Jednego ulubionego nie jestem w stanie wyznaczyć :)

pyt14. Najbardziej pożądane kicksy, których nie posiadasz?

Jest tego sporo i co jakiś czas się zmienia, ale na chwilę obecną z tych bardziej dostępnych modeli to adidas ZX9000 x Crooked Tongues oraz adidas ZX8000 x UNDEFEATED. Jeśli chodzi o model, który bardzo chciałbym mieć, ale jego zakup jest bardzo mało realny to adidas ZX9000 “Berlin 10th Anniversary”. W przypadku modelu innej marki to na pewno były by to Asics Gel Saga x Patta.

5. Co sądzisz o ponownym wydawaniu kolaboracji, m.in. Asics Gel Lyte III x Sneaker Freaker czy Puma Blaze of Blory (które jak wiemy posiadasz)?

Pomijając aspekt jakości obecnych wydań, to na pewno jest to fajne posunięcie. Daje możliwość zakupu pożądanych przez wiele osób kolaboracji w normalnej cenie, a ponadto takie posunięcia przyczyniają się do ponownej zajawki na dany model. Tak jak to było ze wspomnianymi przez Ciebie BOG’ami. Fajnie by było zobaczyć jeszcze kilka kilka starszych kolaboracji, wydanych ponownie. Myślę, że nieźle by to namieszało w butgrze.pyttKilka słów od Ciebie do czytelników?

Bądźcie indywidualni, nie kopiujcie innych, powiększajcie swoja wiedzę, nie ulegajcie chwilowym modom i przede wszystkim zawsze miejcie własne zdanie.

Support your local.

Dzięki za rozmowę!

Kacper Kwiatkowski- nikeam901

Komentarze