Bekowe trendy w polskim stritłerze

Wszystko, co dotyczy streetwearu.
Regulamin forum
Obrazek

Bekowe trendy w polskim stritłerze

Postautor: Crimson Ghost » 27 lut 2014, 19:36

Polski street wear jest śmieszny, bo jest bardzo często nieudolną kopią czegoś równie śmiesznego, co ktoś gdzieś kiedyś zobaczył (na hb) i wyolbrzymił do potęgi -n. Ludzie mający zajawkę tylko na buty (nie wiem, czy jest tu ktoś taki poza mną?), często - chcąc, nie chcąc - mają kontakt z owym mitycznym street wearem, ale fakt, że się nim nie jarają pozwala im się od niego zdystansować i zauważyć jego różne śmieszne aspekty.
Młodsi stażem hojpy mogą nie pamiętać forum andegrand.pl, a już na pewno rapgry (mnie tam nie było, więc proszę o uzupełnienie listy), ale tak zaczynając od sławnego tematu na anderze zauważyłem takie tendencje, które dostarczyły mi w chuj beki:

1. Meczingowanie butów do koszulki, ew. butów do czapki, ew. butów do czapki i koszulki + jakaś kurwa chusta :lol:
Wtedy na fali były New Ery, Dunki i AF1, mało kto słyszał o ermaksach, a słówa raw denim i selvedge umiał wymówić tylko 1%.
2. Szybki skok w przód, bo tutaj mam braki w pamięci i lądujemy na forum SHC - a tam króluje co? :lol:
Błękitna koszula, beżowe czinoski oraz czerwone Authentici lub AJ3 True Blue :lol: :lol: :lol: :lol: KAŻDY musiał mieć wtedy czerwone Authentici, kurwa każdy :lol:
3. Gdzieś tam w między czasie pojawiają sie selwedżyki i raw denimki, ale ten trend sie ciągnie do dziś, więc w sumie nie ma pompy.
4. Mały kroczek dalej i ktoś znajduje babciną chustę (im bardziej kolorowa tym lepsza, im bardziej cygański wzór tym więcej propsów), wycina z niej jebitnie wielki wielokąt, naszywa na FOTLa i ogłasza, że nosi Pocket Teesy. Lolkontent bardzo duży, nie da się temu zaprzeczyć.
5. Czasy mniej więcej teraźniejsze. Kwieciste koszule, lub w palemki - brzydkie to, ale średnio bekowe. #ALLBLACKEVERYTHING? No kurwa! :lol: Nie wiem co ludziom odjebało, że nagle nastąpił taki wzrost popularności ubierania się na full czarno, no ale cóż - zanotowane, obśmiane.
6. A co mamy teraz? Ronina? Asicsy? Nie wiem, nie śledzę :cry:

Wyszło trochę jak artykuł, ale chcąc merytorycznej beki nie mogę przecież napisać 'HHEHE KURWA MECZINGOWALI BUTY DO TISUW XD'. Odczucia są mocno subiektywne, jak widać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crimson Ghost
Zaufany sprzedawca

Pozytywy: 7
Negatywy: 0

Re: Bekowe trendy w polskim stritłerze

Postautor: Pat Radomski » 27 lut 2014, 19:41

w sumię upnę bekę z niektórych ludzi, próbujących być ciągle hajpowym, ale pod przykładami się nie pod piszę bo mnie nie rażą 8-)
Awatar użytkownika
Pat Radomski

Ulubiona marka: Polo Ralph Lauren
Pozytywy: 4

Postautor: furby » 27 lut 2014, 19:54

http://instagram.com/admirableco#
cały ig tej marki to w sumie kopalnia, zawsze mi humor poprawia
Awatar użytkownika
furby

Ulubiona marka: vans
Pozytywy: 9

Postautor: foka » 27 lut 2014, 20:05

Jako punkt 7 dodałbym misbhv (i inne* polskie "marki"), wszystkie kolekcje to przeokrutnie słabe kopie innych projektów.
e: inne=/= wszystkie
Awatar użytkownika
foka

Rozmiar: 8/8.5
Pozytywy: 12

Postautor: SH1BU » 27 lut 2014, 20:14

http://www.majors.pl/pl/
tutaj kolejne sztosiwa
KUPIĘ TRAINERY BLACK/WHITE, WHITE/BLACK, VOLTY ORAZ RACERY MULTI I OREO 10/10.5US. HAJS READY ZIOMYYYYY
Awatar użytkownika
SH1BU
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: vans
Pozytywy: 55

Postautor: cold » 27 lut 2014, 20:16

@Crimson - w kategorii samych butów także możemy wyróżnić ewidentne mody na dane typu butów/marki (właściwie gdyby się miało odrobinę czasu to niemal można stworzyć wykres jak to się na przestrzeni lat układało ;] ).
Awatar użytkownika
cold

Pozytywy: 29

Postautor: 12p » 27 lut 2014, 20:18

Dla mnie w huj beka z 3M hba taśmy kurwa i całego tego reflective być widocznym w ciemnosci.Elo!
Awatar użytkownika
12p

Rozmiar: 11,5

Postautor: Crimson Ghost » 27 lut 2014, 20:20

cold pisze:@Crimson - w kategorii samych butów także możemy wyróżnić ewidentne mody na dane typu butów/marki (właściwie gdyby się miało odrobinę czasu to niemal można stworzyć wykres jak to się na przestrzeni lat układało ;] ).

No to jedziesz :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crimson Ghost
Zaufany sprzedawca

Postautor: romekk » 27 lut 2014, 20:36

hajp na złote zegarki i ogólnie złote akcenty.
co do butów to na forum widać wyraźny wzrost zainteresowania asicsami.

ludzie łapiący takie trendy to jak sezonowcy w piłce heh. wiadomo, że tylko krowa nie zmienia poglądów, ale ślepe podążanie za tłumem no cóż ...
Awatar użytkownika
romekk

Rozmiar: 10.5/M
Ulubiona marka: Carhartt
Pozytywy: 1

Postautor: Mazgaj » 27 lut 2014, 20:39

Pamiętam czerwone Ałtenticzki, każda strona w każdym temacie, nie ważne czy to mój ostatni zakup, co masz na nogach czy na sobie, MUSIAŁY BYĆ :lol:
Awatar użytkownika
Mazgaj

Pozytywy: 13

Postautor: ocean » 27 lut 2014, 20:44

TERAZ JEST TREND NA KULTURĘ JAPOŃSKĄ, KAŻDY CHCE BYĆ SAMURAJEM

ja to jestem fanem już od dawna, kurwa ronin w mojej szafie - cała kolekcja

Crimson Ghost pisze:2. Szybki skok w przód, bo tutaj mam braki w pamięci i lądujemy na forum SHC - a tam króluje co? :lol:
Błękitna koszula, beżowe czinoski oraz czerwone Authentici lub AJ3 True Blue :lol: :lol: :lol: :lol:

a to to pamiętam dobrze
I'm not gonna go to university. I don't want to do anything. I wanna twerk for the rest of my life.

szukasz sznurówek? burgundy do sk8 hi?
wejdź tu

Gawin pisze:Ja zawsze mojej Mamie daje hajs i sama sobie kupuje. Np robie zrzute z dziewczyna i bratem i dajemy. 8-)
Awatar użytkownika
ocean

Pozytywy: 3

Postautor: Miszel » 27 lut 2014, 20:46

Upne wszystko co napisal Crimson, ale zaloze sie, ze w tym temacie wysypie sie multum szwagronow ktorzy kiedys podazali trendami wypisanymi przez crimsona a teraz beda to wysmiewac
Obrazek
Hans_SWE pisze:Chujowo od dwóch stron, żadnych dziewiędziesiątek nie widze.
Awatar użytkownika
Miszel

Rozmiar: XL/11.5-12US
Pozytywy: 2

Postautor: paluch » 27 lut 2014, 20:49

cold pisze:@Crimson - w kategorii samych butów także możemy wyróżnić ewidentne mody na dane typu butów/marki (właściwie gdyby się miało odrobinę czasu to niemal można stworzyć wykres jak to się na przestrzeni lat układało ;] ).

wystarczy sie baksa spytac w czym kiedy chodził :wojczilol:
x)))
Awatar użytkownika
paluch
Super sprzedawca

Rozmiar: 10.5
Pozytywy: 83

Postautor: slim » 27 lut 2014, 20:54

Rope laces koniecznie do asicsow.
Awatar użytkownika
slim

Pozytywy: 28

Postautor: levis » 27 lut 2014, 20:56

Ostatnio jak była dyskusja na temat pojecia "streetwearu" to wlasnie takie komentarze obrazuja, ze cos takiego nie ma u nas racji bytu. Chuj was to powinno obchodzic co kto inny ma na sobie, rozumiem, ze cos sie moze komus nie podobac, ale jak widze posty z cyklu "beka zenada kurwa zlote gowno, lepiej to i tamto ..." to mnie od razu wkurwia takie podejscie. Konstruktywne wypowiedzi Panowie, bo jak na razie to potraficie napierdolic ze cos jest do dupy, ale jak ktos spyta czemu to cisza...

edit: jbc nie czytalem "artykulu" crimsona, sugeruje sie wypowiedziami w tym temacie i ogolonymi spostrrzezeniami ludzi z forum
RodaN pisze:Te kurwiska w gimnazjach teraz takie ładne ze ja się nie dziwie skąd taki procent pedofilii, wsiadła mi wycieczka dzisiaj do autobusu to same dobre kukuryny
Awatar użytkownika
levis

Ulubiona marka: Norse Projects
Pozytywy: 46
Negatywy: 1

Postautor: pyth » 27 lut 2014, 21:05

up levis
Stylówka pisze:tak powinien wyglądać mężczyzna, a nie jak śmieć w bredach i bluzie hajemu, na dodatek z podwinieto nogawko bo przydługie wziol se spodnie

http://instagram.com/pythx
Awatar użytkownika
pyth

Rozmiar: 10us
Ulubiona marka: vans,carhartt
Negatywy: 5

Postautor: dbr » 27 lut 2014, 21:13

xdd
Levis widzisz podobieństwo????????????

HEJTUJESZ BO NIE ROZUMIESZ PRZEKAZU,CIEKAWE CO BYS MOWIL, GDYBYS PRZESZEDL TO CO ON,NAGRAJ LEPIEJ TO POGADAMY, HEJTUJESZ,BO ZAZDROSCISZ I TYLE, ON CHOCIAZ COS OSIAGNAL ,RAP MA LACZYC A NIE DZIELIC
Obrazek
dbr
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: 10,5 US
Pozytywy: 35

Postautor: Crimson Ghost » 27 lut 2014, 21:18

levis pisze:Ostatnio jak była dyskusja na temat pojecia "streetwearu" to wlasnie takie komentarze obrazuja, ze cos takiego nie ma u nas racji bytu. Chuj was to powinno obchodzic co kto inny ma na sobie, rozumiem, ze cos sie moze komus nie podobac, ale jak widze posty z cyklu "beka zenada kurwa zlote gowno, lepiej to i tamto ..." to mnie od razu wkurwia takie podejscie. Konstruktywne wypowiedzi Panowie, bo jak na razie to potraficie napierdolic ze cos jest do dupy, ale jak ktos spyta czemu to cisza...

edit: jbc nie czytalem "artykulu" crimsona, sugeruje sie wypowiedziami w tym temacie i ogolonymi spostrrzezeniami ludzi z forum

Nie czytałeś literek, które nastawiałem i ty mi śmiesz mówić o konstruktywnych wypowiedziach? :lol: :lol: :lol:
Dodatkowo, widze, że bardzo poważnie podchodzisz do pojęcia stritłeru, wyluzuj to tylko ciuchy (lub, to tylko buty - niektórzy o tym zapominają).
Specjalnie dodałem na dole przypis, że rozwijam wypowiedz, zeby nie było 'beka zenada tralalala', no ale cóż - i tak źle i tak niedobrze :lol: Trzeba sie umieć z siebie śmiać, nie?
Ostatnio zmieniony 27 lut 2014, 21:21 przez Crimson Ghost, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Crimson Ghost
Zaufany sprzedawca

Postautor: slim » 27 lut 2014, 21:18

Przeciez post crimsona jest napisany z lekka beka, jakbys przeczytal to bys to zauwazyl. Mozna sie posmiac z tredow ktore ogarniaja ta ' streetwear kulture', ogarniaja jak i szybko odchodza co widac po jego przykladach. Ty chciales uslyszec jakies sensowne opinie,a zaraz stado wazeliniarzy zacznie podbijac Twoj post.
Awatar użytkownika
slim

Postautor: dbr » 27 lut 2014, 21:24

Obrazek
masz CG, tutaj beka z trendow
Obrazek
dbr
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: 10,5 US