Nadruki na koszulkach

Wszystko, co dotyczy streetwearu.
Regulamin forum
Obrazek

Nadruki na koszulkach

Postautor: Qulis » 19 mar 2013, 17:41

Robił ktoś kiedyś, może ktoś polecić jakoś dobrą stronę/firmę której powiem co mają wydrukować na koszulce i to zrobią, i jaka jest najlepsza technika zastanawiam się nad SITODRUK a FLEX mój nadruk to litery i cyfry co polecacie ?
"Tu są żywi, ale już umarli"

Obrazek
Awatar użytkownika
Qulis

Rozmiar: 9,5
Ulubiona marka: Nike/Stussy
Pozytywy: 6
Negatywy: 0

Re: Nadruki na koszulkach

Postautor: Crimson Ghost » 19 mar 2013, 18:18

Jezeli bez przejsc tonalnych to sitodruk - robiłem koszulki i polecam nowotarski Serigraf
Obrazek
Awatar użytkownika
Crimson Ghost
Zaufany sprzedawca

Pozytywy: 7

Postautor: Sinner » 21 mar 2013, 11:09

Sitodrukiem można zrobić przejścia tonalne, tyle, że będzie to odpowiednio droższe (technika wykonania się lekko różni)
Jezeli chcesz wykonać większą ilośc koszulek to najlepszą metodą będzie oczywiście sitodruk. Jest to jednocześnie najtrwalsza technika nadruku.

Jeżeli chcesz zrobić sobie jedną sztukę to sitodruk odpada. Ta metoda staje się w takim przypadku zupełnie nieopłacalna ze względu na spory koszt klisz i matrycy. Przy większych ilościach ich koszt rozkłada się na każdą koszulkę.
Podejrzewam, że jeśli chciałbyś zrobić sobie tą techniką jedną koszulkę z 1-kolorowym nadrukiem, to cena jej oscylowałaby w granicach 180zł. Im więcej kolorów nadruku tym więcej matryc i klisz co się wiąże z kolejnymi kosztami.

Do wykonania jednej koszulki dobrą metodą będzie folia, o której wspomniałeś. Tyle, że nie jest to super trwała technika.
Po którymś praniu nadruk pęka.

Pojedyńczy nadruk można zrobić również za pomocą drukarki DTG. Taka maszyna drukujem bezpośrednio na materiale po czym wzór jest utrwalany w wysokiej temperaturze przy użyciu prasy poligraficznej.

Trzecią metodą jest nadruk Solwentowy. Za pomocą plotera na specjalnej folii drukowany a nastepnie wycinany jest wzór. Potem umieszcza się go na materiale i wgrzewa przy pomocy prasy poligraficznej.

No i są też sławne "wprasowanki" ale to straszne gówno, nie warte opisywania i zagłebiania się w szczegóły. ;)
Gawin pisze:Mi już dupą te alfredy wychodzą, jednak jeśli by ktoś miał to podbijać.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sinner
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: 9US/M
Ulubiona marka: Asics/NB/Adidas
Pozytywy: 32

Postautor: Crimson Ghost » 29 mar 2013, 9:07

Sinner pisze:Jeżeli chcesz zrobić sobie jedną sztukę to sitodruk odpada. Ta metoda staje się w takim przypadku zupełnie nieopłacalna ze względu na spory koszt klisz i matrycy. Przy większych ilościach ich koszt rozkłada się na każdą koszulkę.
Podejrzewam, że jeśli chciałbyś zrobić sobie tą techniką jedną koszulkę z 1-kolorowym nadrukiem, to cena jej oscylowałaby w granicach 180zł. Im więcej kolorów nadruku tym więcej matryc i klisz co się wiąże z kolejnymi kosztami.

Mi w Serigrafie zaproponowali z 70 za jedną koszulke
Obrazek
Awatar użytkownika
Crimson Ghost
Zaufany sprzedawca

Pozytywy: 7

Postautor: Sinner » 29 mar 2013, 13:07

Nie znam tej firmy, nie wiem jaka jest jakość nadruku i nie wiem w jaki sposób im się to opłaca. Może są altruistami albo słabo cenią swój czas (którego jednak trochę trzeba poświęcić do przygotowania plików, matryc, farby, maszyny a poźniej wykonania nadruku). Nie wspomnę o kosztach związanych z półproduktami potrzebnymi do zrobienia nadruku.

Ale może warto, może jakoś jest w porządku. Poprostu dziwi mnie śmiesznie niska cena. I fakt, że w ogóle podejmują się wykonania jednej sztuki sitodrukiem.
Gawin pisze:Mi już dupą te alfredy wychodzą, jednak jeśli by ktoś miał to podbijać.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sinner
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: 9US/M
Ulubiona marka: Asics/NB/Adidas
Pozytywy: 32

Postautor: coldcatt » 03 kwie 2013, 11:46

A ktoś się orientuje może czy jest jakaś dobra szwalnia w okolicach trójmiasta?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
coldcatt
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: US 9.5
Pozytywy: 49

Postautor: levis » 15 kwie 2013, 20:48

Ziomeczki co powiedzie o szwalni mirafo? Ktoś może miał kontakt?
RodaN pisze:Te kurwiska w gimnazjach teraz takie ładne ze ja się nie dziwie skąd taki procent pedofilii, wsiadła mi wycieczka dzisiaj do autobusu to same dobre kukuryny
Awatar użytkownika
levis

Ulubiona marka: Norse Projects
Pozytywy: 46
Negatywy: 1

Postautor: kezman » 21 cze 2013, 17:08

poleci ktoś jakąś sprawdzoną stronę/firmę na allegro, w której można by skleić w rozsądnym stosunku cena/jakość koszulkę z napisem?
Awatar użytkownika
kezman

Rozmiar: L/ 10,5-11 US
Ulubiona marka: Carhartt, Jordan
Pozytywy: 0

Postautor: Szakal » 27 cze 2013, 19:57

Nie przeginaj :nonono: , wejdź na allegro i poszukaj a nie idziesz na łatwiznę. Nikt z nas nie może zrobić więcej niż ty (poszukać), no chyba że korzystał z usług danej firmy.
Do roboty KURWA!
Z resztą w każdym większym mieście są firmy zajmujące się nadrukami, haftami, flokami ect.
"google that"

Spoiler:
Awatar użytkownika
Szakal
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: 8,5/9 US
Pozytywy: 36

Postautor: shaky » 12 paź 2013, 9:42

Czy może ktoś polecić miejsce w Warszawie gdzie zrobię tani nadruk na koszulkę już swoją kupioną ?
Awatar użytkownika
shaky

Rozmiar: US 7
Pozytywy: 1

Postautor: maver77 » 19 sty 2014, 23:10

siemanko
Mam pytanie , od pewnego czasu zastanawiam się nad odświeżeniem nadruku na bluzie (trochę popękał ,stracił dawną barwę).
Orientujecie się jaką farbką albo generalnie czym możnaby to poprawić?
Awatar użytkownika
maver77

Pozytywy: 1
Negatywy: 1

Postautor: mtm » 10 paź 2014, 10:52

Temat poruszany dosyć dawno, więc przedstawię swoją kwestię mimo, iż mogę się powtarzać.
Chcę zrobić sobie koszulkę z własnym nadrukiem. Czy ktoś jest w stanie doradzić, jakiego czystego teesa kupić (skąd zamówić), aby był wysokiej jakości i nie był szmatą, oraz gdzie takiego teesa później zanieść, aby zrobili mi nadruk (Warszawa)?
W internecie widzę pełno stron, na których można zaprojektować swój wzór online i od razu zamówić koszulkę, ale jakoś nie mam zaufania co do jakości takiego czegoś. Może nie mam racji. Help.
JEŚLI WIDZISZ SPAM/TEMAT/POST NADAJĄCY SIĘ DO KASACJI, NIE KOMENTUJ - ZGŁOŚ SPRAWĘ MODERACJI (WYKRZYKNIK W PRAWYM ROGU POSTA).
SPRZEDAM:
formalne skórzane buty Ecco, rozmiar 43
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Pozytywy: 23

Postautor: Perzon » 10 paź 2014, 20:43

Na cupsell kiedys bralem koszylke i sie trzyma nawet, zapytaj black fox'a gdzie robil suprimy ew usera ktory robil koszulki goldie, mam i jest git po roku
Awatar użytkownika
Perzon

Rozmiar: US10
Ulubiona marka: DURZO RUŻNYH
Pozytywy: 24

Postautor: mtm » 11 paź 2014, 17:32

Dzięki za odpowiedź. :)
JEŚLI WIDZISZ SPAM/TEMAT/POST NADAJĄCY SIĘ DO KASACJI, NIE KOMENTUJ - ZGŁOŚ SPRAWĘ MODERACJI (WYKRZYKNIK W PRAWYM ROGU POSTA).
SPRZEDAM:
formalne skórzane buty Ecco, rozmiar 43
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Pozytywy: 23

Postautor: essEE » 30 paź 2014, 18:56

Chciałbym zrobić własną hoodie, mam znajomego który sie zajmuje nadrukami, jedyne co musze zrobic to kupic czarne hoodie. Moje pytanie brzmi: czy allegrowe gildany (z wpisana gramatura 270/m2) to oryginaly i oplaca sie je kupowac pod nadruk czy szukac jakis innych zródeł?
Awatar użytkownika
essEE

Rozmiar: 8 US | S/M
Ulubiona marka: Thehundreds
Pozytywy: 4

Postautor: Ubiquitous » 12 lis 2014, 20:40

Szukam czystego, białego i czarnego teesa pod spory, kolorowy nadruk- ktoś coś poleci? Szukam również firmy, która by mi grafikę na tej koszulce wykonała- ma być porządna, jak wspomniałem grafika jest duża i kolorowa. Jestem całkowicie zielony w temacie jak co : D.
Awatar użytkownika
Ubiquitous

Postautor: emcess » 12 lis 2014, 22:01

essEE pisze:Chciałbym zrobić własną hoodie, mam znajomego który sie zajmuje nadrukami, jedyne co musze zrobic to kupic czarne hoodie. Moje pytanie brzmi: czy allegrowe gildany (z wpisana gramatura 270/m2) to oryginaly i oplaca sie je kupowac pod nadruk czy szukac jakis innych zródeł?

dobre, czyste hoodie kupisz w c&a, 35zl
Obrazek
Awatar użytkownika
emcess

Rozmiar: 8,5US
Pozytywy: 6

Postautor: helter skelter » 17 lis 2014, 13:21

Ubiquitous pisze:Szukam czystego, białego i czarnego teesa pod spory, kolorowy nadruk- ktoś coś poleci? Szukam również firmy, która by mi grafikę na tej koszulce wykonała- ma być porządna, jak wspomniałem grafika jest duża i kolorowa. Jestem całkowicie zielony w temacie jak co : D.

B&C exact 190, ja zawsze na nich robię, teraz będę Childisha koszulki tak samo siekał, zawsze propsy, 10-15PLN koszulka

taki krój ma, tu masz rozmiar XL np. u Baksa
Spoiler:
Obrazek

50PLN NA PRZEJAZD UBEREM PO WARSZAWIE I NIE TYLKO!KLIK!KLIK!
Awatar użytkownika
helter skelter

Rozmiar: L 11US
Pozytywy: 20

Postautor: lukk2oo » 01 lut 2015, 20:46

Robił ktoś lub będzie robił bluzy JBMNT?
BRAGA DOCENIAM
lukk2oo

Postautor: Kuciu » 04 lut 2015, 14:48

lukk2oo pisze:Robił ktoś lub będzie robił bluzy JBMNT?

Kontrafakt na pewno ;)
Są do nabycia w hustla.pl
Awatar użytkownika
Kuciu

Rozmiar: L-XL/42-43
Pozytywy: 2

Następna

Wróć do Streetwear - rozmowy ogólne