Jak przełożyć to, co CHCESZ nosić, na to, co faktycznie kupu

Oferty kupna butów, ciuchów i akcesoriów.
Regulamin forum
Obrazek

Jak przełożyć to, co CHCESZ nosić, na to, co faktycznie kupu

Postautor: samantha24 » 12 wrz 2020, 4:52

„Czy kiedykolwiek napisałeś artykuł o tym, jak robić zakupy? czuję, że absolutnie KOCHAM modę i wiem, jak chciałabym się ubierać, ale kiedy idę na zakupy, jestem całkowicie przytłoczona i nie mam pojęcia, od czego zacząć - szczególnie w dużych sklepach. czy masz jakieś wskazówki, jak robić zakupy? Nie wiem, czy to głupie pytanie, czy nie lol, ale jak powiedziałem - jego przytłaczające. Chciałbym móc wszystkie moje pomysły na temat tego, co kocham, przełożyć na zakupy! ”
Nie wydaje mi się, żeby to było głupie pytanie i wiem równie dobrze jak każdy, jak trudne może być przełożenie tego, co CHCESZ założyć, na to, co faktycznie kupujesz. Stworzenie garderoby wymaga pracy, a osiągnięcie wyglądu „Ciebie” często wymaga planowania i ciężkiej pracy!

Ponieważ jestem twórcą list do rdzenia, mam cały system, który rozwiązuje ten problem. Oto moje wskazówki dotyczące zakupów pod kątem określonego wyglądu:

Rób notatki na temat wyglądu, który lubisz.
Zachowaj notatnik „inspiracji modą” (lub tablicę Pinterest lub kolekcję na Instagramie), w którym możesz zapisywać zdjęcia wyglądów, które lubisz, celebrytów w strojach, które Cię inspirują lub cokolwiek innego, co Cię inspiruje! Jeśli masz ulubioną muzę mody, zapisz zdjęcia tego, co ma na sobie, aby łatwo było je znaleźć.

Osobiście używam do tego Instagrama. Mam kolekcję „Style”, którą stale aktualizuję o wszystko, co mnie inspiruje. Niezależnie od tego, czy jest to influencer w określonym stroju, retrospekcja Vogue'a, zdjęcie celebryty, czy tylko para butów, które chcę kupić, zapisuję wszystko w tej kolekcji, aby wszystko było w jednym miejscu.

Jestem też bardziej zorganizowany - mam osobne kolekcje podzielone według sezonu. Powyższy zrzut ekranu to moja kolekcja na sezon „SS19”, w której tylko te stylizacje zainspirują moją wiosenno-letnią garderobę. Kiedy zbliżamy się do jesieni, zacznę nową kolekcję na chłodne dni.

Dekonstruuj stylizacje kawałek po kawałku.
To jest naprawdę ważne. Kiedy już znajdziesz inspirację w jednym miejscu, musisz ją zdekonstruować, aby zrozumieć, czego tak naprawdę szukasz. Sprytne zakupy wymagają pewnego planowania!

Zacznij od zadania sobie serii pytań.

Najpierw dowiedz się, co podoba Ci się wygląd. Kochasz te ubrania, czy po prostu to, jak wyglądają na tej osobie? (Jeśli nie jesteś pewien, wyobraź sobie strój na kimś innym - czy nadal kochałbyś go tak samo dla innej osoby?)

Następnie pomyśl o ogólnym klimacie estetycznym. Czy to boho-chic, goth, edgy, preppy, czy coś innego? O czym ci to przypomina? Zrozum, co do Ciebie przemawia, i zapisz to.

Teraz zdekonstruuj strój. Jakie są poszczególne elementy? Zrób listę wszystkich w pamięci. Czy masz już któryś z elementów? Jeśli tak, jakie dodatkowe elementy musisz kupić, aby naśladować ten wygląd? Zapisz ich listę.

Wyeliminuj elementy z listy, które Ci nie odpowiadają.
Awatar użytkownika
samantha24

Pozytywy: 0
Negatywy: 0

Wróć do Kupię