weezy7

Plusy i minusy za transakcje między użytkownikami forum.

weezy7

Postautor: pociejowy » 05 lut 2015, 16:15

Akcja jest taka, kupiłem od niego hoodie adidasa 2 tygodnie temu. Od razu wysłałem mu hajs, po paru dniach napisał że wysłał paczkę. Po tym jak przez parę dni paczka nie przyszła, i po cięzkim kontakcie przez pw, okazało się że bluzę wysłał jego kolega, bo szanowny Weezy7 jest na feriach za granicą, i ów kolega pomylił coś z adresem, myślę ok, niech mu będzie. W ten poniedziałek wysłał kolejny raz, paczka znów nie doszła, ponieważ rzekomo podałem zły adres. Niestety dla pana Weezy7, wiem pod jakim mieszkam adresem, i pomimo wysłania mu numeru mieszkania 5/39, na paczce (której zdjęcie wysłał mi jako dowód, że nic nie jest pomylone :lol: ), widać to: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 81a746e4dc . Nasz kolega upiera się, że na kwitku napisał 39, i jako dowód wysyła oryginał (który de facto jest dla niego samego, a nie dla poczty): https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 0f41fd1dce . Teraz wykłóca się, że napisał 39, i to nie jego wina, że paczka do mnie nie dotarła, oraz żąda opłacenia kosztów kolejnej wysyłki, a na próby wytłumaczenia mu, że to on odpowiada za to jakie dane adresata znajdują się na paczce reaguje obelgami. Zdecydowanie odradzam robienie jakiekolwiek transakcje z tym niepoważnym człowiekiem. Dodam jeszcze, że wciąż zmienia wersje, czy paczkę nadawał on, czy jego kolega.
Awatar użytkownika
pociejowy

Pozytywy: 6
Negatywy: 0

Re: weezy7

Postautor: Weezy7 » 06 lut 2015, 0:35

Po pierwsze od początku rozmowy kolega jest arogancki, z góry wzniecił konflikt. Na próbę jakiegokolwiek kompromisu, np podzielić się nową przesyłką po połowie usłyszałem tekst 'że się z chujem na głowy pozamieniałem', tudzież groźby, że wolałbym go nie spotkać osobiście. Wszystko mam w rozmowach na fejsie. Nie widzę tu mojej winy, poza tym ta 9 różni się od 3, więc listonosz skacowany się jebnął. Nie widzę tu mojej winy, a koleś od razu zgrzany na mnie siada. Aha i przepraszam, że wyjechałem na ferie, mogłem nie dawać znajomemu do wysyłki tylko wysłać po powrocie.
Awatar użytkownika
Weezy7

Ulubiona marka: Nike/Carhartt
Pozytywy: 12
Negatywy: 3

Postautor: pociejowy » 06 lut 2015, 11:58

Nie kolego, to jest Twoja wina to to ty odpowiadasz za to, żeby na paczce był poprawny adres, starałem ci si to najpierw spokojnie wytłumaczyć, ale widzę że takie podstawowe rzeczy do ciebie nie docierają. Na fejsie pisałeś, że to ty nadawałeś paczkę, więc zdecyduj się w końcu. Dostałeś hajs, dostałeś dobre dane adresata, a ja nie dostałem tego za co zapłaciłem, co tu więcej wyjaśniać. A 'arogancki' się zrobiłem od kiedy zacząłeś palić jana, że to nie twoja wina i mi łaskawie wyślesz paczkę jak ci dośle za to 15 złotych. (chociaż jej nadanie kosztowało 9,50).

EDIT cóż, minęło 20 dni od kiedy przelałem pieniądze, bluzy dalej nie dostałem.
Awatar użytkownika
pociejowy

Postautor: denydeny » 21 mar 2015, 17:44

Sprawa wygląda następująco:

Od użytkownika zakupiłem buty. Buty wystawił w temacie za 180 zł, napisałem po czym okazało się " jako, ze jest większe zainteresowanie, niż sie spodziewałem to cenę podbijam do 200, jestes nadal zainteresowany? "

Trochę dziwna opcja ale uzgodniliśmy cenę 190 zł, zrobiłem przelew sobota 14.03.2015, wysyłałem od razu potwierdzenie. Użytkownik poinformował mnie że buty zostaną wysłane w poniedziałek 16.03.2015.

W środę 18.03.2015 wysłałem zapytanie o paczkę po czym dostałem odpowiedz:

" wczoraj miałem hajs dopiero, dzisiaj ci zaraz je wyślę i podam numer "

W czwartek 19.03.2015 wysyłam zapytanie czy buty zostały wysłane i proszę o numer paczki, w odpowiedzi dostaje " daj maila" ???

Jest 21.03.2015 użytkownik odczytuje wiadomości codziennie, ale nic nie odpisuje na mail'u też nic nie ma.

Dalszy ciąg sytuacji dostałem wiadomość e mail od użytkownika 23.03.2015 z potwierdzeniem wysłania gdzie nie było widać numeru paczki oraz pieczątki z data wysyłki. Podejrzane dlaczego nie zostało zrobione zdjęcia całego potwierdzenia ?

Cała sytuacja zmusiła mnie do odnalezienia danych kontaktowych rodziców i wyjaśnienia sprawy gdyż użytkownik odczytywal wiadomości lecz nie odpowiadał.

Wczoraj rano poinformowałem w firmie gdzie owy opiekun pracuje o pilnym kontakcie ze mną.

Udało się dostać numer bezpośrednio do matki użytkownika po rozmowie telefonicznej z dzisiaj 24.03.2015 okazało się ze paczka została dopiero wysłana wczoraj/dzisiaj prawdopodobnie przez jej interwencję. Oczywiście zostałem przeproszony za całą sytuację przez jego matkę.

Od siebie dodam że gdyby nie mój upór sprawa pewnie została by nie rozwiązana tak jak u autora tematu. Który do dziś nie wiem co z jego bluza.

Pozdrawiam i czekam na przeprosiny od użytkownika weezy7
Ostatnio zmieniony 25 mar 2015, 17:43 przez denydeny, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
denydeny

Rozmiar: 9
Pozytywy: 0

Postautor: jaceG » 25 mar 2015, 16:56

na taka ingerencje w zycie prywatne jakiej sie dopusciles tez sa paragrafy
Awatar użytkownika
jaceG

Pozytywy: 9

Postautor: Lemi » 25 mar 2015, 17:18

a jaką on tu zrobił ingerencję w życie prywatne, że są na to paragrafy? :lol:
Nie znasz się, nie wypowiadaj się.
Wręcz, co do K. Westa powiem, że to jest j***ne perpetum debile, coś z niczego. k***a żydzi z L.A. wzięli takie k***a murzyńskie nic, bez talentu, z IQ ledwo pozwalającym na nieprzerwany oddech i trzepią na tym kasę, jak ciapacki alfons na młodej kozie przed ramadanem. Podążanie za trendami firmowanymi przez takie coś, jest upodlające dla normalnego człowieka.
Awatar użytkownika
Lemi

Rozmiar: M/44

Postautor: powinesupreme » 25 mar 2015, 17:28

jaceG pisze:na taka ingerencje w zycie prywatne jakiej sie dopusciles tez sa paragrafy

Paragraf to powinien być na Twoją głupotę. Bardzo dobrze zrobił, to nie pierwszy raz kiedy matka oddaje komuś pieniądze / dokańcza interesy za kogoś z forum ;)
Stare konto do którego dostęp utraciłem przez własną głupotę:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=6465 - tak, jestem nnz

masz do mnie sprawę? pisz na fejsie gdyż h5 nie odwiedzam już zbyt często:
https://www.facebook.com/dejmianzwolak
Awatar użytkownika
powinesupreme
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: preme
Pozytywy: 33

Postautor: jaceG » 25 mar 2015, 17:44

nie neguje samego kontaktu z matka ale robienie gnoju w jej pracy to przesada. Wielu forumerom tobie zreszta tez brak elementarnej kultury, ktora rodzice powinni w swoim potomku zaszczepic. Zrozumiesz jak podrosniesz
Awatar użytkownika
jaceG

Pozytywy: 9

Postautor: denydeny » 25 mar 2015, 17:49

jaceG pisze:na taka ingerencje w zycie prywatne jakiej sie dopusciles tez sa paragrafy

Myślę ze bardziej w moje życie prywatne, w mój hajs, nerwy i czas który poświeciłem na tą sprawę też kosztuje ;) kolega pociejowy do dziś nie zobaczył bluzy ani hajsu.
Awatar użytkownika
denydeny

Postautor: powinesupreme » 25 mar 2015, 17:50

Ale on nie zrobił gnoju jego matce w pracy, czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Zaznaczył, że chce PILNEGO KONTAKTU Z NIĄ - potencjalny pracodawca o niczym nie wie. Bardzo dobrze zrobił bo dzięki temu gówniarz przestał czuć się bezkarny. Kto wie, może po interwencji matki odechce mu się robienia ludzi w pisiorka? Brak elementarnej kultury? a co miał zrobić? ten świat działa w ten sposób, że zawsze trzeba walczyc o swoje. Miał odpuścić? a może pójść na policję? Jako, że jesteś ekspertem prawa i znasz się na paragrafach ( :wojczilol: ) dobrze wiesz, że postępowanie zostałoby z miejsca umorzone. Jezeli straty nie przekraczają 250 zł to gnojek nie popełnia przestępstwa, a tylko wykroczenie.

..Zrozumiesz jak podrosniesz :lol:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2015, 17:59 przez powinesupreme, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika
powinesupreme
Zaufany sprzedawca

Postautor: denydeny » 25 mar 2015, 17:56

jaceG pisze:nie neguje samego kontaktu z matka ale robienie gnoju w jej pracy to przesada. Wielu forumerom tobie zreszta tez brak elementarnej kultury, ktora rodzice powinni w swoim potomku zaszczepic. Zrozumiesz jak podrosniesz

Kto napisał o gnoju w pracy ? Poprosiłem tylko o kontakt telefoniczny. Brak kultury ? Nie użyłem żadnego przekleństwa i podobnych rzeczy nawet w rozmowach prywatnych. Sprawę chciałem załatwić polubownie dla strony "bez gnoju" - policji itp. Więc gościu zastanów się i postaw się w sytuacji gdzie użytkownik dostaje hajs a Ty nie masz paczki, hajsu ani kontaktu ;)

Peace
Awatar użytkownika
denydeny

Postautor: denydeny » 25 mar 2015, 17:56

powinesupreme pisze:Ale on nie zrobił gnoju jego matce w pracy, czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Zaznaczył, że chce PILNEGO KONTAKTU Z NIĄ - potencjalny pracodawca o niczym nie wie. Bardzo dobrze zrobił bo dzięki temu gówniarz przestał czuć się bezkarny. Kto wie, może po interwencji matki odechce mu się robienia ludzi w pisiorka? Brak elementarnej kultury? a co miał zrobić? ten świat działa w ten sposób, że zawsze trzeba walczyc o swoje. Zrozumiesz jak podrosniesz :lol:

Dziękuje ;)
Awatar użytkownika
denydeny

Postautor: denydeny » 25 mar 2015, 18:06

Ok dostałem właśnie paczkę wszystko tak jak było w temacie stan butów bardzo dobry. Jestem zadowolony
Awatar użytkownika
denydeny

Postautor: WujekRada » 25 mar 2015, 22:40

powinesupreme pisze:Ale on nie zrobił gnoju jego matce w pracy, czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Zaznaczył, że chce PILNEGO KONTAKTU Z NIĄ - potencjalny pracodawca o niczym nie wie. Bardzo dobrze zrobił bo dzięki temu gówniarz przestał czuć się bezkarny. Kto wie, może po interwencji matki odechce mu się robienia ludzi w pisiorka? Brak elementarnej kultury? a co miał zrobić? ten świat działa w ten sposób, że zawsze trzeba walczyc o swoje. Miał odpuścić? a może pójść na policję? Jako, że jesteś ekspertem prawa i znasz się na paragrafach ( :wojczilol: ) dobrze wiesz, że postępowanie zostałoby z miejsca umorzone. Jezeli straty nie przekraczają 250 zł to gnojek nie popełnia przestępstwa, a tylko wykroczenie.

..Zrozumiesz jak podrosniesz :lol:

437,50 zł w tym roku bo minimalna skacze na 1750 a to procentowo liczą.
Odnowie twoje kicksy ( brud, przetarcia, yellowing itp. PW!)
https://www.facebook.com/groups/480591342094697/ -- Polska grupa WOMFT/ CMDNN
ObrazekObrazekObrazek
Edwin Japan Selvedge
http://hype5.pl/viewtopic.php?f=19&t=26888&p=535732#p535732
New Balance 1500xfootpatrol 11.5 us
http://hype5.pl/viewtopic.php?f=27&t=29170
Moderator Forum Rychu08 pisze:Sorry, nie traktuje Cię na tyle poważnie, żeby przeprowadzać z Tobą dyskusje.
Awatar użytkownika
WujekRada
Super sprzedawca

Rozmiar: 11.5-12
Ulubiona marka: najki
Pozytywy: 80

Postautor: gfunkera » 26 mar 2015, 8:37

powinesupreme pisze:Jako, że jesteś ekspertem prawa i znasz się na paragrafach ( ) dobrze wiesz, że postępowanie zostałoby z miejsca umorzone. Jezeli straty nie przekraczają 250 zł to gnojek nie popełnia przestępstwa, a tylko wykroczenie.

Gościu napisałeś ultra protekcjonalny post, a zrobiłeś z siebie kretyna - oba Twoje zacytowane zdania to gówno prawda. Taka regulacja(przestępstwo/wykroczenie; czyn przepołowiony) odnosi się do kradzieży, przeczytaj sobie 278 kk, wytęż mózgownicę i zastanów się czy wałek internetowy wypełnia znamiona czynu z tego artykułu czy może jednak 286 kk.

WujekRada pisze:437,50 zł w tym roku bo minimalna skacze na 1750 a to procentowo liczą.

Jak nie macie zielonego pojęcia w temacie to nie wprowadzajcie łaskawie w błąd innych...
Awatar użytkownika
gfunkera
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: Asics, Rockwell
Pozytywy: 36

Postautor: powinesupreme » 26 mar 2015, 8:58

Nie mam siły z Tobą dyskutować bo zaraz wyłapie kolejnego warna x)

Awatar użytkownika
powinesupreme
Zaufany sprzedawca

Postautor: gfunkera » 26 mar 2015, 9:30

:lol:
Awatar użytkownika
gfunkera
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: Asics, Rockwell
Pozytywy: 36

Postautor: cocaine » 26 mar 2015, 10:14

Policja potraktuje to jako wyludzenie a nie kradziez, a przy wyludzeniu nie ma okreslonej kwoty.
Zamiast wierzyć w Boga, oni wierzą w drogie loga.
Gadają o ciuchach i o szybkich samochodach,
potem oceniają ludzi po tym co noszą na nogach.
Awatar użytkownika
cocaine

Rozmiar: 44
Pozytywy: 12

Postautor: Doss3R » 26 mar 2015, 12:15

A ja chcialem sie zapytac czemu typ nie ma wystawionego negatywa/nie siedzi na banie? Moderatorzy spia?
Awatar użytkownika
Doss3R

Pozytywy: 18

Postautor: pociejowy » 26 mar 2015, 14:00

Ja tylko dopiszę, że nie mam do tej pory ani bluzy, ani nie mogę się użytkownika weezy7 doprosić o zwrot hajsu (odliczając nawet koszt przesyłki). Ciągle pisze, że nie ma już tego hajsu, a odda mi jak sprzeda tę bluzę. Z tym że nawet nie raczył jej ponownie wystawić na forum. I podbijam pytanie o to czemu typ nie ma jeszcze negatywa?
Awatar użytkownika
pociejowy

Następna

Wróć do Pozytywy i negatywy