Rrdd - UWAGA!

Plusy i minusy za transakcje między użytkownikami forum.

Rrdd - UWAGA!

Postautor: mtm » 26 mar 2015, 14:30

Posługując się nomenklaturą Interpolu:
RED NOTICE
WANTED

Przestrzegam przed robieniem wpłat na konto:
67 1090 0075 5339 0810 7119 631X (ostatnia cyfra specjalnie niewidoczna)

Publicznie przestrzegam innych użytkowników przed użytkownikiem Rrdd.

Zgłaszały się do mnie osoby z zapytaniem o wyżej wymienionego użytkownika, w tym jedna, która została oszukana i - jak mnie poinformowała - wybiera się już na policję.

Użytkownik Rrdd przedstawił się już różnym użytkownikom różnymi imionami i nazwiskami (dane do przelewu), m.in. Dominik R i Daniel R - dokładne info na PW.

Przestrzegam przed handlowaniem z tą osobą.
Charakterystycznym znakiem w komunikacji z użytkownikiem Rrdd za pomocą Prywatnych Wiadomości na forum Hype5 jest to, że użytkownik Rrdd ma tendencje do wysyłania każdej wiadomości jako nowej, oddzielnej wiadomości - rozpoczynającej konwersację od początku (prawie za każdym razem zmieniany temat wiadomości).

Moja sprawa, same konkrety:

02 lut 2015, 20:02 - Skontaktowałem się z użytkownikiem Rrdd pierwszy raz, wykazałem zainteresowanie koszulką Pigalle.
02 lut 2015, 20:39 - Zadeklarowałem się do kupna koszulki i zrobienia przelewu.
02 lut 2015, 20:53 - Przelew zrobiony. Poinformowałem użytkownika Rrdd o dokonaniu przelewu.
04 lut 2015, 13:26 - Użytkownik Rrdd informuje mnie, że otrzymał przelew i koszulka będzie wysłana.

Od tamtej pory komunikacja z użytkownikiem Rrdd jest bardzo urywana, wiadomości są odczytywane, ale nie ma na nie odpowiedzi.
Od połowy lutego zacząłem chodzić na pocztę z zapytaniem o moją przesyłkę. Pytania do użytkownika Rrdd o numer przesyłki lub jakiekolwiek potwierdzenie nadania spotykają się z brakiem odpowiedzi. Pytania o numer telefonu użytkownika Rrdd w celu szybszej komunikacji i wyjaśnienia sytuacji spotykają się z brakiem odpowiedzi. Wiadomości są odczytywane, ale odpowiedzi są zdawkowe, brak jakichkolwiek konkretów, kontakt coraz bardziej urywany.
Sprzedający nie był w stanie nawet odpowiedzieć na pytanie, jaką formą przesyłki towar został wysłany - przesyłka ekonomiczna, priorytet, list (polecony czy nie). Zero informacji (wiadomości odczytywane, czasem nawet uzyskana odpowiedź - nie na temat).
Minął już prawie drugi miesiąc od przeprowadzenia transakcji - koszulki nadal nie ma.

Nie jestem już jedyną osobą, która ma negatywne doświadczenia z użytkownikiem Rrdd.

EDIT:
Poprawki, pogrubienia, informacje.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 17:20 przez mtm, łącznie zmieniany 24 razy
JEŚLI WIDZISZ SPAM/TEMAT/POST NADAJĄCY SIĘ DO KASACJI, NIE KOMENTUJ - ZGŁOŚ SPRAWĘ MODERACJI (WYKRZYKNIK W PRAWYM ROGU POSTA).
SPRZEDAM:
formalne skórzane buty Ecco, rozmiar 43
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Pozytywy: 23
Negatywy: 0

Re: Rrdd - OSZUST - UWAGA!

Postautor: cocaine » 26 mar 2015, 14:43

mi chcial wcisnac gl3 hater pack
dane do przelewu mogl podac kazde, liczy sie tylko nr konta przy przelewie internetowym, po nr konta policja szybciutko namierzy, no chyba ze to pre paid to gorzej
Zamiast wierzyć w Boga, oni wierzą w drogie loga.
Gadają o ciuchach i o szybkich samochodach,
potem oceniają ludzi po tym co noszą na nogach.
Awatar użytkownika
cocaine

Rozmiar: 44
Pozytywy: 12

Postautor: WujekRada » 26 mar 2015, 16:41

Nie możes udostępnić jego danych osobowych publicznie bo za to można pozwac, a po co ci to? nazywać go oszustem tez nie możesz do momentu ogłoszenia wyroku bo też może od niego pójść pozew. Niestety mimo tego że sytuacja jest oczywista, tak jest.
Odnowie twoje kicksy ( brud, przetarcia, yellowing itp. PW!)
https://www.facebook.com/groups/480591342094697/ -- Polska grupa WOMFT/ CMDNN
ObrazekObrazekObrazek
Edwin Japan Selvedge
http://hype5.pl/viewtopic.php?f=19&t=26888&p=535732#p535732
New Balance 1500xfootpatrol 11.5 us
http://hype5.pl/viewtopic.php?f=27&t=29170
Moderator Forum Rychu08 pisze:Sorry, nie traktuje Cię na tyle poważnie, żeby przeprowadzać z Tobą dyskusje.
Awatar użytkownika
WujekRada
Super sprzedawca

Rozmiar: 11.5-12
Ulubiona marka: najki
Pozytywy: 80

Postautor: phS » 26 mar 2015, 16:49

wujku rado - wytoczenie sprawy cywilnej kosztuje, więc pewnie tego nie zrobi.

mtm - nie mniej jednak zamaż dane osobowe, niech będą do wglądu przez administrację.
Gawin pisze:
topek pisze:Czemu na klekcie wiszą jako DS? ^

Mam ich 5 par.

erdeka pisze:wena od zawsze ubiera się jakby go the avenue odpimpowało, to o jakim potencjale mowa
Awatar użytkownika
phS

Rozmiar: M / US 9.5
Pozytywy: 46
Negatywy: 1

Postautor: mtm » 26 mar 2015, 17:17

W tej kwestii, phS, masz rację.
JEŚLI WIDZISZ SPAM/TEMAT/POST NADAJĄCY SIĘ DO KASACJI, NIE KOMENTUJ - ZGŁOŚ SPRAWĘ MODERACJI (WYKRZYKNIK W PRAWYM ROGU POSTA).
SPRZEDAM:
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Re: Rrdd - UWAGA!

Postautor: powinesupreme » 27 mar 2015, 15:38

Nie wymazuj bo to nie są jego dane osobowe. Wszystko zmyślił. Konto na fejsie które podałeś zostało założone pare dni temu. Rozbieżność w imieniu i nazwisku u dwóch różnych oszukanych ludzi - czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że to są jego prawdziwe dane?

Poza tym DO CHUJA darujcie sobie te teksty typu "upublicznione dane osobowe, może pójść pozew" bo jesteście smieszni ;) ile Wy macie lat? Naprawde myślicie, że to tak działa? To może allegro też uzdrowicie bo przecież sprzedaż podróbek jest niezgodna z prawem? Reportujcie ile wlezie, możecie przecież nawet iść na policje? Firmy są zarejestrowane, dane jawnie podane - powinno pójść z górki tylko czemu nikt tego nie robi?

Pomóżcie koledze jeżeli możecie i tyle. Moim zdaniem bardzo dobrze zrobił - pamiętam taką sytuację jak jeden z forumków chciał mnie oszukać; po podaniu jego fejsa publicznie tutaj (dodam, że było to jego fake konto) zgłosił sie do mnie jego 'kolega' który znał prawdziwą tożsamość tego cwaniaczka (na moje szczęście nie bardzo za nim przepadał). Oczywiście sprawa została załatwiona jak tylko napisałem na 'real' konto - gdybym tego nie zrobił pewnie musiałbym się liczyć ze stratą paru dyszek. Wysraj się na te paragrafy i walcz o swoje w każdy możliwy sposób. A co do tego co napisał Wujek - absolutnie nic Ci nie grozi.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 16:08 przez powinesupreme, łącznie zmieniany 1 raz
Stare konto do którego dostęp utraciłem przez własną głupotę:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=6465 - tak, jestem nnz

masz do mnie sprawę? pisz na fejsie gdyż h5 nie odwiedzam już zbyt często:
https://www.facebook.com/dejmianzwolak
Awatar użytkownika
powinesupreme
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: preme
Pozytywy: 33

Postautor: mtm » 27 mar 2015, 15:51

Dzięki, Nnz (aka powinesuprime), za wsparcie, masz całkowitą rację. 5!
SPRZEDAM:
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Postautor: b0b0 » 27 mar 2015, 15:56

Też miałem problemy z tym gościem, ale u mnie to niestety kwota liczona w setkach a nie dziesiątkach. Niby wszystko ugadane, zdjęcia z tagiem itp., po przelewie tak jak u mtm kontakt się urwał. Czekać aż sprawa się wyjaśni czy iść na policję z (prawdopodobnie) fałszywymi danymi i jedynie prawdziwym numerem konta?
Awatar użytkownika
b0b0

Ulubiona marka: Nike/Jordan
Pozytywy: 0

Postautor: mtm » 27 mar 2015, 16:05

Koszulka Pigalle również w setkach liczona, jednak niewielu całe szczęście. Bobo, odezwij się do mnie na PW, to może jakoś pomogę.
Poza tym cały "zakup" był z mojej strony bardzo lekkomyślny. Jest to jakaś tam nauczka na przyszłość i wzmożenie mojej ostrożności przy takich transakcjach.

E: Generalnie Rrdd przedstawia się jako osoba o imieniu na literę D i nazwisku na literę R, już kolejna osoba do mnie napisała. Można naprawdę się pogubić, tyle jego imion i nazwisk już widziałem. Co za finezja. :lol:
SPRZEDAM:
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Postautor: mtm » 27 mar 2015, 19:27

viewtopic.php?f=26&t=27343

Rrdd sprzedaje buty, w których mam podstawy by twierdzić jeździł na rowerze zeszłego sezonu. Mam jego fotki z Facebooka jak jeździ w takich lebronach na rowerze minionego sezonu (fotki już usunięte z FB). Sprzedaje buty jako "nowiutkie lebrony".

PRZEPRASZAM ZA PODWÓJNY/POTRÓJNY POST!!!

E: Rrdd już usunął z wyżej wymienionego tematu zdjęcia owych "nowiutkich lebronków". Domyślam się, że po zobaczeniu mojego posta i dowiedzeniu się o tym, że dysponuję jego zdjęciami z pedałowania po lesie w owych bucikach. ;)
SPRZEDAM:
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Postautor: mtm » 28 mar 2015, 11:51

Proszę Administrację/Moderację o niebanowanie jeszcze użytkownika Rrdd, bo osiedlowy palacz gum* chyba się obsrał trochę i pisze do mnie prywatne wiadomości z prośbą o pozwolenie na zwrot wyłudzonych ode mnie pieniędzy.

* Mam tyle haków, aż wstyd mi ich używać.
SPRZEDAM:
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Postautor: jahu0peter » 29 mar 2015, 22:43

Racja Walić tam " upublicznianie danych " zaraz wszystko zostanie ujawnione, Policja zajmie się tym cwaniaczkiem
Awatar użytkownika
jahu0peter

Rozmiar: 10 US / L
Ulubiona marka: H21 - Nike
Pozytywy: 5

Postautor: mtm » 29 mar 2015, 23:37

Cieszę się, jahu0peter, że wybrałeś się na policję i dzięki za współpracę.

Właśnie dostałem taką wiadomość prywatną od użytkownika Rrdd (wyznaczyłem pewien deadline spłaty wyłudzonych pieniędzy, bo policja też musi wiedzieć, co ma robić z tym delikwentem i zapytałem wcześniej, co z resztą oszukanych osób):

Rrdd pisze:9 kwietnia masz hajs na koncie. Tamtych dwóch gości tez do 9 wszystko dostaną.

Jest już nas kilku, dajcie znać na PW, czy na to przystajemy. Bo mi tam wszystko jedno już, mamy na tyle informacji, że spokojnie może zająć się nim policja.

Coś jak po walce gladiatorów - co robimy z przegranym?
Kciuk w górę czy kciuk w dół?
"Kill" sign?
Może ankieta?
SPRZEDAM:
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Postautor: Ohkeedoke » 29 mar 2015, 23:42

Nie ma co odpuszczać. No chyba że lubicie robić za providenta (tyle że bez zysku)
Awatar użytkownika
Ohkeedoke
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: 9.5-10
Ulubiona marka: Nike
Pozytywy: 37

Postautor: wld » 31 mar 2015, 20:31

Skoro oszukał Ciebie i innych pare osoób to nie można tak tego zostawić - za buractwo i cwaniactwo trzeba płacic
Awatar użytkownika
wld

Pozytywy: 2

Postautor: maras » 02 kwie 2015, 0:14

temat oczyszczony, każdy post nie na temat będzie nagrodzony warnem
Awatar użytkownika
maras
Moderator globalny

Pozytywy: 111

Postautor: Skyline_mts » 10 lip 2015, 23:20

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2cSUp/

Te same pary, które wystawiał na forum są teraz na Olxie. Do tego dodał Oreo i Orca w sympatycznych cenach i rozmiarach.

nie ma konta na allegro, nie ma też konta na fb, podesłał foto paragonu z forpro, a nawet zdjęcie z dzisiejszą datą i tagiem

z tym, że podany został inny numer konta niż jest podany tutaj w temacie
http://instagram.com/matys47 - zapraszam!

viewtopic.php?f=18&t=57510 - kup sobie kurtkę!
viewtopic.php?f=18&t=57509 - albo bluzę ;)
viewtopic.php?f=52&t=57717 - może Ty możesz mi pomóc?
Awatar użytkownika
Skyline_mts

Rozmiar: 10US
Ulubiona marka: Nike/Jordan
Pozytywy: 8

Postautor: mtm » 05 sty 2016, 12:07

Co prawda minął prawie rok, ale chcę poinformować, że dzisiaj dostałem zwrot wyłudzonego hajsu (plus mały bonus) od Dominika R (użytkownik Rrdd). Miły akcent na początku roku. Długo to trwało i wymagało mniejszego czy większego ogarnięcia, ale o całej sprawie nie zapomniałem. A gościa własnoręcznie zbanowałem i zablokowałem.
Jeśli ktoś miał z tym sukinsynem problem (głównie zwracam się do ludzi piszących wyżej w tym temacie) i wciąż nie odzyskał swoich pieniędzy, zapraszam na PW.
SPRZEDAM:
czarne hoodie G-Star Raw
Awatar użytkownika
mtm
Moderator globalny

Wróć do Pozytywy i negatywy