Pomoc w nowym zakupie

Wszystko, co dotyczy klasycznej mody męskiej i mody menswear. Podforum działa pod patronatem sklepu multirenowacja.pl.
Regulamin forum
Obrazek

Re: Pomoc w nowym zakupie

Postautor: kapi1099 » 14 lis 2016, 22:35

Jakie konkretne modele jeansów polecacie? Szukam czegoś ciekawego ale zbyt duży wybór. Cenowo tak do 2 stówek
Awatar użytkownika
kapi1099

Pozytywy: 0
Negatywy: 0

Postautor: Filippoyo » 26 lis 2016, 22:10

Potrzebuje jakieś fajne buty na studniówkę do granatowego garniaka, może macie jakieś wskazówki?
http://instagram.com/filippoyo
Snapchat: Filippoyo
Spoiler:
Awatar użytkownika
Filippoyo
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: L/10/10.5US
Pozytywy: 41

Postautor: Filip33k » 05 gru 2016, 22:28

Up, ja podobnie potrzebuje pomocy
IG: https://instagram.com/filip33k/
Snapchat: nieznany13
Awatar użytkownika
Filip33k

Rozmiar: L/9.5US
Pozytywy: 3

Postautor: Romanesko » 05 gru 2016, 23:09

Jeżeli na studniówkę i jeżeli do garnituru to masz jedną jedyną opcję czarnych, licowych oksfordów. Nie są to buty zbytnio uniwersalne, dlatego nie ma co wywalać na nie kupę hajsu. H&M ma teraz całkiem rzeźkie w ofercie, bez żadnych udziwnień, bardzo klasyczne.

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0417786001.html

Jeżeli nie przykładasz tak bardzo uwagi do formalności danych części ubioru to do granatowego garnituru również będą świetnie grały brązowe, licowe oksfordy. Przez swój kolor są mniej formalne, ale z garniturem jak najbardziej mają prawo zagrać poprzez zamkniętą przyszwę, a zdziwisz się jak równie dobrze będą wyglądały z dżinsami ;) Tu również model z H&M, ale jeżeli zdecydujesz się akurat na taki model to warto poszukać czegoś lepszego jakościowo (oczywiście za większy hajs).

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0417786002.html

Koniec końców, jeżeli nie interesujesz się klasyczną modą, ale może kiedyś przydadzą Ci się buty na jakieś tam formalniejsze wyjście, to polecam kupić akurat którąś z tych par z H&M, bo tak klasycznych modeli nie znajdziesz taniej.
Obrazek

Between who you are and who you want to be, is what you do.

Obrazek
Awatar użytkownika
Romanesko

Postautor: Gustav » 06 gru 2016, 16:47

Nie zgodzę się z przedmówcą. Czarne buty to kiepski wybór w zestawieniu z granatowym garniturem. Szukaj raczej czegoś w ciemnym brązie. Klasyczne ciemnobrązowe oxfordy to będzie dobry wybór zarówno do granatowego jak i np grafitowego garnituru.
Awatar użytkownika
Gustav

Rozmiar: L/US 10

Postautor: Romanesko » 06 gru 2016, 23:28

Wait what? Czarne buty to kiepski wybór do granatowego garnituru? Przypominam, że mówimy tu o balu studniówkowym, czyli jednej z najbardziej formalnych uroczystości w życiu mężczyzny. Żeby nie było, uwielbiam buty z brązowej skóry licowej, ale absolutnym klasykiem i najbardziej odpowiednim obuwiem na tak formalną uroczystość są właśnie czarne oksfordy. Nie mówię już nawet, że czarne czy tam brązowe wyglądają lepiej, ale pamiętajmy, że znajdujemy się w dziale menswear, dość mocno zakrojonym w temacie klasycznej męskiej elegancji która bądź co bądź jest bardzo mocno oparta na wielu zasadach.

Jeżeli ktoś nie przykłada do tego takiej uwagi to jak najbardziej, sam polecam brązowe oksfordy ze względu na ich szerszą używalność w przyszłości, aczkolwiek nie zgodzę się, że czarne buty źle wyglądają z granatowym garniturem.
BTW do grafitowego też się nadadzą ;)

Mimo, że na tych zdjęciach buty to nie oksfordy, to obrazują one wygląd czarnych butów z granatowym garniturem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ostatni przykład, już z oksfordami.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Romanesko

Postautor: Mac » 07 gru 2016, 3:27

Nie chciałbym się narazić na śmieszność, ale myślicie, że to legit? :roll:
http://allegro.pl/bokserki-calvin-klein ... 31566.html
Awatar użytkownika
Mac

Rozmiar: 7,5-8,5
Pozytywy: 7

Postautor: vxrtal » 08 gru 2016, 10:07

vxrtal

Ulubiona marka: Ultra Boost

Postautor: Romanesko » 10 gru 2016, 13:02

Jeszcze zdzierżę małe logo Ralpha na koszuli, ale taki pasek to przeginka. Zwykły skórzany pasek bez żadnego brandingu z najprostszą możliwą klamrą i wszystkie dupeczki Twoje. Logo na pasku jak najbardziej jest nie potrzebne.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Romanesko

Postautor: devasto » 11 gru 2016, 23:42

Potrzebuję pomocy z zakupem garnituru na studniówkę. Mam bardzo chude nogi i kompletnie odrzucają mnie zwyczajne spodnie w kant. Jedyne spodnie garniturowe jakie do mnie przemawiają to te super skinny z Asosa. Odpadają kompletnie z uwagi na to że ich nie przymierzę w czas gdyż studniówka już za miesiąc. Czy krawiec poradzi sobie ze zwężeniem spodni z powiedzmy Zary do satysfakcjonującego mnie efektu?

Obrazek
Awatar użytkownika
devasto

Pozytywy: 6

Postautor: Mac » 14 gru 2016, 1:14

Mac pisze:Nie chciałbym się narazić na śmieszność, ale myślicie, że to legit? :roll:

coś ktoś?
Awatar użytkownika
Mac

Postautor: Romanesko » 16 gru 2016, 0:36

devasto,
Jeżeli dobierzesz sobie spodnie z jednolitego materiału (przeważnie takie się spotyka przy garniturach), będą dobre na Ciebie w pasie i będą to tak zwane flat-fronty (bez zakładek, raczej niski stan) to nawet średni krawiec może Ci z nimi zrobić cuda.
Z tym, że nie polecam Ci kompletnego slim-fitu. Nie istotne czy masz chude nogi, (a nawet to dla Ciebie lepiej, Ci z grubymi mają gorzej :D) powiedziałbym, że 16-17 cm przy kostce to jest absolutna granica zwężania spodni tzw. wizytowych. Im bardziej wąsko, tym bardziej komicznie będziesz wyglądał, nawet nie wiadomo w jak smukłym obuwiu. I przemyśl jeszcze raz kwestie kantów w spodniach, bo jakoś nie wyobrażam sobie pełnoprawnego garnituru ze spodniami bez kantu.

Mac,
Chciałem Ci napisać wcześniej, żebyś się nie wygłupiał, ale uznałem, że zachowam opinię dla siebie. Skoro jednak ponawiasz pytanie, to odpowiem Ci, mimo, że nie będzie to odpowiedź na Twoje pytanie.

Nie mam misji zmieniania ludzkości, i jak najbardziej szanuję to, że ktoś lubi chodzić w takich rzeczach, a inny w takich. Ale po jakiego hooja komuś majty Calvina Kleina? Stary, przecież zakładasz na to spodnie. Swag od tego nie urośnie, skoro ich nie widać, a jeżeli chcesz poszpanować przed dupeczkami które ewentualnie będą miały okazję Twoją bieliznę ujrzeć, to uwierz mi, że zakładając dokładnie takie same majty, tyle, że bez brandingu Kleina, z jakiejkolwiek sieciówy zrobisz na nich tak samo dobre wrażenie, a wyjdzie Cię taniej. Nie oceniam, tak tylko mówię ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Romanesko

Postautor: Mac » 16 gru 2016, 2:11

Jak lubisz łazić w chińskich gaciach to Twoja sprawa. Pytałem o opinię na temat legitności produktu, bo jeżeli rzeczywiście są oryginalne to jest to moim zdaniem okazja, a nie o to co ktoś myśli o noszeniu bielizny tej marki ;) Moim zdaniem z kolei cebulackie jest podejście w stylu- nie widać, więc można nosić podartą bieliznę, no bo przecież nie widać ;)

@devasto
Zajrzyj do Vistuli, są bardzo fajne promocje. Już drugi raz w tym roku jest promocja, w której kupując dowolne rzeczy na kwotę co najmniej 4k masz zniżkę 50%, czyli spada na 2k :) Też szukałem czegoś w stylu slim fit i mój wybór padł na linie Red. W opisie jest to nawet określone jako super slim ;) Za niewielką dopłatą masz też u nich opcję poprawek krawieckich. Polecam bo po zniżce wyszło mi za garniak 750 zł, a naprawdę bardzo dobrze leży i jest spoko pod kątem materiału (99% wełna, 1% elastan) :)
Awatar użytkownika
Mac

Postautor: banan.7 » 16 gru 2016, 10:11

Mac pisze:
Mac pisze:Nie chciałbym się narazić na śmieszność, ale myślicie, że to legit? :roll:

coś ktoś?

Te bokserki to fake, jak wszystkie na allegro.
http://www.instagram.com/_bvnvn

Mipchau pisze:No to ogólnie mam takie pytanie, czy toleruje się tutaj cropp'a czy to totalny shit?
Awatar użytkownika
banan.7

Rozmiar: 42,5
Ulubiona marka: jordan

Postautor: Mac » 16 gru 2016, 13:12

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Mac

Postautor: Romanesko » 16 gru 2016, 21:38

Mac,
A myślisz, że majty Kleina są szyte gdzie i przez kogo? Przez szczęśliwych ludzi, zarabiających godziwe pieniądze, w szczęśliwej krainie dobrodziejstwa i przybytku zwanej Stanami Zjednoczonymi?
Nie mówię o chodzeniu w podartej bieliźnie. Mówię o chodzeniu w bieliźnie równie dobrej jakościowo, zachowanej w takiej samej stylistyce jak podane przez Ciebie, nie porwanej, wypranej, pachnącej, tylko bez brandingu i dzięki temu tańszej :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Romanesko

Postautor: kwi4t3k » 05 sty 2017, 19:53

Witajcie
Powoli szykuję się na wesele przyjaciela, chciałbym dobrze na nim wyglądać i chce zasięgnąć Waszej opinii.
Co do butów oczywiście klasyczne oksfordki, budżet do powiedzmy 1000zł, jakieś konkretne firmy i modele? Na razie myśałem o Yanko:
http://patine.pl/yanko-style-558-goodyear-welted.html

Co do garnituru, również nie chciałbym przekroczyć 1000zł, tutaj nie mam żadnego upatrzonego... na pewno chciałbym czarny i w kroju slim/super slim. Może Vistula lub Bytom?

Pomóżcie prosze :love: :)
Awatar użytkownika
kwi4t3k

Rozmiar: 44
Ulubiona marka: asics

Postautor: slabiak_511 » 06 sty 2017, 21:43

Obrazek

Brać?
Awatar użytkownika
slabiak_511

Pozytywy: 6

Postautor: Romanesko » 06 sty 2017, 23:52

kwi4t3k,
Buty świetne, i na pewno posłużą Ci długie lata przy odpowiedniej pielęgnacji. Z garniturem za 1000zł nie powinieneś mieć problemu, uderzałbym na Twoim miejscu w markę Bytom. I tylko jedna rada, zastanów się jeszcze raz czy na pewno ma być czarny. Granatowy będzie bardziej uniwersalny.

Na szybko przeglądając wybrałem takie trzy modele, główne różnice na jakie powinieneś patrzeć między nimi to kolor tkaniny i kształt klap. (Osobiście brałbym Bojana)

https://www.bytom.com.pl/garnitur-franklin-4136-p

https://www.bytom.com.pl/garnitur-bojan-5366-p

https://www.bytom.com.pl/garnitur-malomir-5357-p

slabiak_511,
Jeżeli Ci się podobają to bierz. W jaki sposób mamy Ci pomóc skoro nie podałeś żadnych kryteriów które by Cię interesowały?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Romanesko

Postautor: maciejowix » 09 sty 2017, 19:40

Poszukuje koszuli, fajnej koszuli na osiemnastki, różne takie imprezy do 3 stówek. Przeglądałem Ralpha Laurena na zalando ale zauważyłem, że te koszulę są trochę długie. Najmniej to 78 cm. Jak to jest? One naprawdę są takie długie? Wymierzyłem się, i rozmiar S byłby idealny, jednak ta długość mnie odpycha. Mam 184 wzrostu, ważę jakoś ponad 70kg jestem trochę drobny. Czekam na wasze propozycje:)
Kod: Zaznacz cały
https://www.zalando.pl/polo-ralph-lauren-koszula-andover-heather-po222d0ac-c11.html
Awatar użytkownika
maciejowix

Rozmiar: M

PoprzedniaNastępna

Wróć do Menswear - rozmowy ogólne