Jak usunąć rysy, zadrapania, przetarcia na butach

Buty to oczko w głowie każdego sneakerheada - dział jest poświęcony pielęgnacji, renowacji i konserwacji obuwia. Materiały do testów oraz wiedza merytoryczna dostarczane są przez sklep multirenowacja.pl.
Regulamin forum
Obrazek

Jak usunąć rysy, zadrapania, przetarcia na butach

Postautor: multirenowacja.pl » 24 kwie 2014, 16:43

Oczywiście, większość przykładów mam pod ręką na butach eleganckich ... ale coś wynajdę na początek, a z czasem więcej sportowych realizacji mam nadzieję się pojawi :)

Generalnie zbyt często widzę, że buty z porysowaną, lekko przetartą czy uszkodzoną skórą licową zwyczajnie się wyrzuca :(
Tymczasem w wielu przypadkach nie trzeba nawet szukać pomocy Szewca, a naprawa może potrwać jakieś 5 minut :)

Przy drobnych rysach sprawa jest prosta:
Czyszczenie, odtłuszczenie - Tarrago Universal Cleaner
Rekoloryzacja - dobre kremy z pigmentem, np. Shoe Cream Tarrago lub Saphir Pommadier.

Przy poważniejszych renowacjach lica, po czyszczeniu i odtłuszczeniu można zdecydować się na jeden z poniższych:
Saphir Renovating Cream (do miejscowego stosowania na głębsze rysy i uszkodzenia - produkt przypominający szpachlę do skór)

Przykład zastosowania:

Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek
źródło:
http://blog.naver.com/PostView.nhn?blog ... 159465825#

Saphir Juvacuir (na płytkie ryski, odbarwienia, przetarcia - może być stosowany na większych obszarach skóry. Produkt o charakterystyce mocnokoloryzującego balsamu)

Przed:
Obrazek

W trakcie:
Obrazek

Obrazek

Po (wykończone jeszcze kremem Pommadier):
Obrazek

Zasada działania:

Zupełnie inna bajka, ale dosyć dobrze widać na boczkach, jak działa Juvacuir (zasada działania na butach identyczna):

Przy renowacjach i zmianach koloru zastosowanie znajdują jeszcze Farby Tarrago:
Color Dye - niemal 100 kolorów
Color Dye Metallized

Quick Color

Mam nadzieję, że z czasem rozwiniemy ten wątek w oparciu o ciekawsze przykłady :)
Awatar użytkownika
multirenowacja.pl

Rozmiar: 45
Ulubiona marka: Yanko
Pozytywy: 0
Negatywy: 0

Re: Jak usunąć rysy, zadrapania, przetarcia na butach

Postautor: erdeka » 24 kwie 2014, 17:11

efekt na tych pumach super, chętnie bym to na swoich butach wypróbował :) tylko jak to później się zachowuje? bo boję się, że po czasie mogłoby się to zetrzeć/wykruszyć/odpaść
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
erdeka

Rozmiar: US 8.5 / M
Ulubiona marka: adidas Originals
Pozytywy: 7

Postautor: multirenowacja.pl » 24 kwie 2014, 19:31

Jeżeli to miejscowe uszkodzenia w niepracujących częściach cholewki, to raczej spokojnie - cholerstwo trzyma tak mocno, że nawet fachowcy z garbarni na Targach skór byli w szoku :)

Jeżeli to natomiast poważne uszkodzenia na pracujących częściach cholewki, może być trudniej. Najlepiej wstaw fotkę i zastanowimy się czy jest sens.
Awatar użytkownika
multirenowacja.pl

Postautor: erdeka » 25 kwie 2014, 7:29

to może być problem, bo całe spękane w najbardziej ruchliwej części :D
Spoiler:

ogólnie to starocia są, ale jak zobaczyłem jak to działa, to pomyślałem, że warto dać im drugie życie :)
Awatar użytkownika
erdeka

Postautor: multirenowacja.pl » 25 kwie 2014, 8:54

Nie jest jakoś strasznie źle. Myślałem, że uszkodzenia na zgięciach są poważniejsze. Widzę tu szansę.

Renovating Cream Saphir właśnie lub Quick Color Tarrago.

Pierwszy produkt to koncentrat żywicy z pigmentem, także wykruszać się nie powinien.
Drugi produkt to specjalna formuła farby do renowacji skór.
Awatar użytkownika
multirenowacja.pl

Postautor: chimek0 » 25 kwie 2014, 14:11

Macie na tyle ogromny zasób rożnych środków, że normalny człowiek nie ogarnia :roll: :wojczilol:
"...Trudniejsi do złapania brat, niż Twoja matka z jointem."

Obrazek
Awatar użytkownika
chimek0
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: Carhartt
Pozytywy: 37

Postautor: multirenowacja.pl » 25 kwie 2014, 14:34

Staramy się :)
Myślę, że największy w Polsce. Zwłaszcza jeżeli chodzi o środki wysokiej jakości. Niskiej jakości produktów w ogóle nie chcemy mieć w asortymencie, chociaż propozycji zatowarowania innymi markami mamy sporo.

Oferowane marki dobieramy starannie. Byliśmy i we Francji, i w Hiszpanii - poznaliśmy ludzi, proces produkcyjny, widzieliśmy półprodukty i woski, które bez względu na cenę ściągane są z najdalszych zakątków świata, by tylko jakość środków była najlepsza. Bardzo nam to pasuje, a polscy Klienci zdążyli już to wszystko docenić.

Uchodzących za najlepsze na świece środków Saphir nikt nie chciał w Polsce dystrybuować, bo "za drogie". Byliśmy jedyną firmą, która się tego podjęła i dziś mogę śmiało stwierdzić, że ich jakość oraz wydajność broni się na rynku sama, a wiele osób już nam sygnalizowało, iż cena półkowa jest myląca. Ze względu na wydajność, nie jeden z naszych produktów okazuje się tańszy niż słabej jakości zamienniki :)

Najbardziej interesuje nas stosunek jakość/cena, chociaż przyznać muszę, że nie jest to jeszcze zbyt popularne podejście w kraju. Współpracujemy z wieloma Szewcami, sklepami, hurtowaniami ... i dość często okazuje się, że jedynym i absolutnym warunkiem jest niska cena :( Powoli się to zmienia, ale czasem można się za głowę złapać podczas negocjacji z uznanymi markami (nie tylko obuwniczymi), kiedy mówią wprost, że nie interesuje ich jakość, lecz najniższa cena i jest to jedyny argument :(

Powoli się zmienia, ale ... powoli :)

W razie wątpliwości proszę śmiało pytać e-mailowo lub forumowo :)
Awatar użytkownika
multirenowacja.pl

Postautor: chimek0 » 25 kwie 2014, 14:43

Jeszcze pytanie, zamówiłem dzisiaj u was: http://multirenowacja.pl/shoe-cream-tar ... lorow.html
powinien sobie poradzić z odświeżeniem koloru i ew. ukryciem pęknięć na skórze w jordanach III, tak?
I kolejne pytanie, jak wygląda usuwanie tego specyfiku jeśli posmarujemy niechcący jakąś część obuwia?
"...Trudniejsi do złapania brat, niż Twoja matka z jointem."

Obrazek
Awatar użytkownika
chimek0
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: Carhartt
Pozytywy: 37

Postautor: multirenowacja.pl » 25 kwie 2014, 14:53

Z drobnymi ryskami i odbarwieniami zazwyczaj sobie radzi. Jeżeli są wątpliwości zawsze można wysłać do nas e-mail z fotkami butów obrazującymi problem - wtedy zawsze staramy się rekomendować optimum.

Jeżeli chcesz usunąć krem ze skóry można użyć Tarrago Universal Cleaner - bardzo uniwersalny płyn czyszczący do wszystkich rodzajów skór poza lakierowanymi. Ewentualnie mocniejszy Saphir Renomat - to już profesjonalny i mocniejszy cleaner, doceniany zwłaszcza przez Szewców. Okrutnie cuchnie, dlatego nie polecam go zazwyczaj do stosowania w domu. Jeżeli już, to warsztat, balkon, ogród :) Jeżeli potrzeba więcej mocy, a zapachowo neutralnie, wtedy Mydło do Skór Saphir
Awatar użytkownika
multirenowacja.pl

Postautor: placebo » 29 kwie 2014, 18:43

Obrazek

Przetarłem gdzieś midsole w moich asicsach i chciałbym to chociaż wyrównać żeby w miarę jakoś wyglądało. Niby nie do zauważenia jak ktoś patrzy z góry ale chodzi o sam fakt. Ma ktoś pomysł jak mogę to zrobić?? :cry:
Awatar użytkownika
placebo

Rozmiar: L/11US
Pozytywy: 1

Postautor: erdeka » 11 cze 2014, 11:43

można te pasty mieszać ze sobą? chodzi mi o uzyskanie odpowiedniego koloru. adidasy stan smith nie są idealnie białe (na zdjęciu poniżej widać to, porównując do metki na języku), a obawiam się, że będą potrzebowały ratunku :cry: myślałem o wymieszaniu białego z malutką ilością jakiegoś szarego
Spoiler:
Awatar użytkownika
erdeka

Postautor: multirenowacja.pl » 11 cze 2014, 12:26

Tak, kolory można mieszać między sobą. Jeżeli pytasz o produkty marki SAPHIR, to zwróć uwagę na kolo 63 (złamana biel).
Tu kilka próbek na białej kartce w świetle dziennym + kilka mieszanek właśnie:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
multirenowacja.pl

Postautor: erdeka » 11 cze 2014, 13:29

hmm, ta złamana biel chyba wpada bardziej w beż. wydaje mi się, że czysta biel + odrobina 81 by tutaj bardziej pasowało :think: dobra, póki co spróbuję powstrzymać dalsze postępowanie tej wady, jak się pogłębi to trzeba będzie kombinować
Awatar użytkownika
erdeka

Wróć do Pielęgnacja i renowacja