Asics Gel Lyte III Mint toe |Multirenowacja.pl + Angelus .

Buty to oczko w głowie każdego sneakerheada - dział jest poświęcony pielęgnacji, renowacji i konserwacji obuwia. Materiały do testów oraz wiedza merytoryczna dostarczane są przez sklep multirenowacja.pl.
Regulamin forum
Obrazek

Asics Gel Lyte III Mint toe |Multirenowacja.pl + Angelus .

Postautor: WujekRada » 25 cze 2014, 22:51

Hej!

Na wstępie zapraszam na fanpage :)

https://www.facebook.com/pages/WujekRad ... 7646470465

okej! Przechodzimy do części dzisiejszej czyi nakrapianie midsole i robienie wykończenia czyi liningu loga oraz literek :)

Z góry przepraszam ze nie rejestrowałem całego proces powstawania customa , ale był on rozłożony w czasie :)

Do tego customa użyłem :
Color Dye Metallized (Kolor 502)
Aceton
Taśma malarska tessa
Torba z marketu x2
Angelus Flat black (na ubytki)
Angelus flat top finisher
Wysokiej jakości Pędzle z naturalnego włosia ( uwaga! farba nie nadaje sie do aerografu! )
Najgorszej jakości pędzel do sprecklów

wpierw odlałem trochę farby do osobnego pojemniczka i zamoczyłem lekko pędzelek rozmiar 10/0"

Obrazek

Następnie spokojnie nałożyłem farbę na wskazane przeze mnie miejsca. czynność powtórzyłem dwukrotnie w odstępach 1 h. Nakładałem rożnymi pędzlami w zależności od miejsca itd. Nie malowałem autostrady od wewnętrznej części buta, gdyż uważam to za zbędne oraz niepotrzebne.

WAZNE Farbkę w pojemniczku należy co jakiś czas zamieszać, gdyż ''sreberko'' opada na dno :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Finalny efekt nakładania na upper

Obrazek

Następnie stworzyłem sobie prowizoryczną zasłonę która ochroni mój sprzęt przed skutkami strzelania z palca. Zapewne każdy wie jak to się robi. :mrgreen:

Obrazek

Przygotowałem najgorszy pędzel i farbkę ( może być szczoteczka)
Obrazek

PROTIP Nawet lekko zamoczony pędzel wpierw odda dużo farby, jeśli chcesz żeby spreckle były mniejsze ( tak jak ja) strzelaj na buta dopiero za 2 lub 3 razem :) pierwszy raz wystrzel w karton.

duże za pierwszym razem, małe za 2 i 3 .

Obrazek

Następnie zabezpieczyłem upper buta taśmą i torbą z TkMaxx ( musi być koniecznie z tk maxx na prawego buta)
Obrazek
Na drugim bucie wylądowała torba z Veterana, w myśl zasady ze te ze Swagshopów są najlepsze (y)

Nabieramy farbę na pędzel i strzelamy z palca :mrgreen:
Obrazek

efekt prawy
Obrazek

efekt lewy
Obrazek

Radzę wpierw popróbować np, na kartonie jak to nam wychodzi. Strzelanie z palca jest trudniejsze niż się niektórym wydaje :mrgreen:

Ja zrobiłem małe spreckle od zewnętrznej i większe od wewnętrznej.

Efekt finalny:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odnowie twoje kicksy ( brud, przetarcia, yellowing itp. PW!)
https://www.facebook.com/groups/480591342094697/ -- Polska grupa WOMFT/ CMDNN
ObrazekObrazekObrazek
Edwin Japan Selvedge
http://hype5.pl/viewtopic.php?f=19&t=26888&p=535732#p535732
New Balance 1500xfootpatrol 11.5 us
http://hype5.pl/viewtopic.php?f=27&t=29170
Moderator Forum Rychu08 pisze:Sorry, nie traktuje Cię na tyle poważnie, żeby przeprowadzać z Tobą dyskusje.
Awatar użytkownika
WujekRada
Super sprzedawca

Rozmiar: 11.5-12
Ulubiona marka: najki
Pozytywy: 80
Negatywy: 0

Re: Asics Gel Lyte III Mint toe |Multirenowacja.pl + Angelus

Postautor: sneekRad » 25 cze 2014, 23:00

Czym malowałeś środek buta? Czym podeszwe? Angelus? Pytam bo nie wiem jak zachowa się Angelus na takiej podeszwie tzn. piance.
Awatar użytkownika
sneekRad

Rozmiar: Us 9
Pozytywy: 7

Postautor: WujekRada » 25 cze 2014, 23:03

sneekRad pisze:Czym malowałeś środek buta? Czym podeszwe? Angelus? Pytam bo nie wiem jak zachowa się Angelus na takiej podeszwie tzn. piance.

Srodek to GAC 900+ Angelus
Midsole to autorska mieszanka, jak zda egzamin będzie kolejna relacja.
ObrazekObrazekObrazek
Edwin Japan Selvedge
Moderator Forum Rychu08 pisze:Sorry, nie traktuje Cię na tyle poważnie, żeby przeprowadzać z Tobą dyskusje.
Awatar użytkownika
WujekRada
Super sprzedawca

Postautor: Gawin » 25 cze 2014, 23:06

Gdzie relacja z malowania uppera?
Always in trance....

Jesli komus nie podoba sie moj post/temat prosze o napisanie PW do mnie a nie zglaszanie tego Adminowi.

https://www.presentedbyklekt.com/user/profile/1088Obrazek

Check my imgur ---> http://sneakerheadg.imgur.com

Kupie:
Panele Supreme!!!
Komiksy od TM - Semic Batman, Spider-man i inne. Kasa od reki.
Awatar użytkownika
Gawin
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: NB, Sauki.
Pozytywy: 46

Postautor: WujekRada » 25 cze 2014, 23:09

Gawin pisze:Gdzie relacja z malowania uppera?

Nie bedzie z prostego powodu : Gdy zaczynałem customa nie miałem w planach pisać relacji.
ObrazekObrazekObrazek
Edwin Japan Selvedge
Awatar użytkownika
WujekRada
Super sprzedawca

Postautor: snide » 26 cze 2014, 11:43

Wujek, robisz dokładnie ten sam błąd co lalamido z aspiracją na pierwszego customizera w kraju o specjalizacji malowanie midsole'i. masz materiały potrzebne do rozpoczęcia zabawy, jednak nic poza tym. brak ci warsztatu, opracowanych technik przez co na każdym kroku widoczne są niedociągnięcia - wyściółka nie jest pomalowana po całości a tylko z wierzchu, kolor z toe wychodzi za krawędzie, to samo z obwódka brandingu. do pomalowania brandingu na podeszwie w zupełności wystarczy technika suchego pędzla a nie milimetrowa warstwa farby
snide
Super sprzedawca

Rozmiar: us 7.5-8
Pozytywy: 169

Postautor: WujekRada » 26 cze 2014, 15:32

snide pisze:Wujek, robisz dokładnie ten sam błąd co lalamido z aspiracją na pierwszego customizera w kraju o specjalizacji malowanie midsole'i. masz materiały potrzebne do rozpoczęcia zabawy, jednak nic poza tym. brak ci warsztatu, opracowanych technik przez co na każdym kroku widoczne są niedociągnięcia - wyściółka nie jest pomalowana po całości a tylko z wierzchu, kolor z toe wychodzi za krawędzie, to samo z obwódka brandingu. do pomalowania brandingu na podeszwie w zupełności wystarczy technika suchego pędzla a nie milimetrowa warstwa farby

1. Nie mam takich aspiracji, ten projekt był tak naprawdę pierwszym. Wiem co zrobiłem źle i gdzie muszę coś poprawić. człowiek uczy się na błędach więc następnym razem już ich ie popełnię :)
2. Mam już jakieś swoje techniki i mieszanki które działają bardzo dobrze. tzn są trwałe ;)
3. Wyściółka jest tak pomalowana a nie inaczej gdyż nie widziałem sensu malowania jej całej i potem ew barwienia skarpety. Gdybym chciał, nie ma problemu maluje całą.
4. Na toe ma wychodzić, w jednym miejsc fakt za mocno ( wychodzi na górna część a ma wchodzi tylko tzw. ''na przód'')
5. Obwódka brandingu to wina srebrnej farby która zachowywała się jak woda, tzn zbierała się w pewnych miejscach co utrudniało malowanie nią buta. Farba zawiera swoisty brokat, raz jest go mniej raz jest go więcej ale w całości nie widać różnicy.
6. branding ''asics'' właśnie był malowany techniką suchego pędzla.
ObrazekObrazekObrazek
Edwin Japan Selvedge
Awatar użytkownika
WujekRada
Super sprzedawca

Postautor: snide » 27 cze 2014, 9:19

WujekRada pisze:
snide pisze:Wujek, robisz dokładnie ten sam błąd co lalamido z aspiracją na pierwszego customizera w kraju o specjalizacji malowanie midsole'i. masz materiały potrzebne do rozpoczęcia zabawy, jednak nic poza tym. brak ci warsztatu, opracowanych technik przez co na każdym kroku widoczne są niedociągnięcia - wyściółka nie jest pomalowana po całości a tylko z wierzchu, kolor z toe wychodzi za krawędzie, to samo z obwódka brandingu. do pomalowania brandingu na podeszwie w zupełności wystarczy technika suchego pędzla a nie milimetrowa warstwa farby

1. Nie mam takich aspiracji, ten projekt był tak naprawdę pierwszym. Wiem co zrobiłem źle i gdzie muszę coś poprawić. człowiek uczy się na błędach więc następnym razem już ich ie popełnię :)

to skąd funpage "WujekRada Customs / Customy robione zamowienie ;)"? zrobiony na zaś?

WujekRada pisze:2. Mam już jakieś swoje techniki i mieszanki które działają bardzo dobrze. tzn są trwałe ;)

trwałe czyli dobre? jak to się ma do 5-milimetrowej warstwy farby na midsole'u?

WujekRada pisze:3. Wyściółka jest tak pomalowana a nie inaczej gdyż nie widziałem sensu malowania jej całej i potem ew barwienia skarpety. Gdybym chciał, nie ma problemu maluje całą.

jakoś straszną powierzchownością tu wieje. na prawdę nie zgłębiałeś tematu? nie ciekawiło Cię jak inni to robią? jako samouk ciężko Ci będzie chociaż w 1/100 być tak dobrym jakbyś mógł być

WujekRada pisze:4. Na toe ma wychodzić, w jednym miejsc fakt za mocno ( wychodzi na górna część a ma wchodzi tylko tzw. ''na przód'')

pozostawię bez komentarza

WujekRada pisze:5. Obwódka brandingu to wina srebrnej farby która zachowywała się jak woda, tzn zbierała się w pewnych miejscach co utrudniało malowanie nią buta. Farba zawiera swoisty brokat, raz jest go mniej raz jest go więcej ale w całości nie widać różnicy.

technika bracie, technika!

WujekRada pisze:6. branding ''asics'' właśnie był malowany techniką suchego pędzla.

to coś ewidentnie spieprzyłeś na całej linii bo z żadnej strony to nie wygląda na odmalowane suchym pędzlem

stary, mam nadzieje, że następne twory będą 5 razy lepsze od obecnego :)
snide
Super sprzedawca

Postautor: WujekRada » 27 cze 2014, 9:42

snide pisze:
WujekRada pisze:

to skąd funpage "WujekRada Customs / Customy robione zamowienie ;)"? zrobiony na zaś?

WujekRada pisze:2. Mam już jakieś swoje techniki i mieszanki które działają bardzo dobrze. tzn są trwałe ;)

trwałe czyli dobre? jak to się ma do 5-milimetrowej warstwy farby na midsole'u?

WujekRada pisze:3. Wyściółka jest tak pomalowana a nie inaczej gdyż nie widziałem sensu malowania jej całej i potem ew barwienia skarpety. Gdybym chciał, nie ma problemu maluje całą.

jakoś straszną powierzchownością tu wieje. na prawdę nie zgłębiałeś tematu? nie ciekawiło Cię jak inni to robią? jako samouk ciężko Ci będzie chociaż w 1/100 być tak dobrym jakbyś mógł być

WujekRada pisze:4. Na toe ma wychodzić, w jednym miejsc fakt za mocno ( wychodzi na górna część a ma wchodzi tylko tzw. ''na przód'')

pozostawię bez komentarza

WujekRada pisze:5. Obwódka brandingu to wina srebrnej farby która zachowywała się jak woda, tzn zbierała się w pewnych miejscach co utrudniało malowanie nią buta. Farba zawiera swoisty brokat, raz jest go mniej raz jest go więcej ale w całości nie widać różnicy.

technika bracie, technika!

WujekRada pisze:6. branding ''asics'' właśnie był malowany techniką suchego pędzla.

to coś ewidentnie spieprzyłeś na całej linii bo z żadnej strony to nie wygląda na odmalowane suchym pędzlem

stary, mam nadzieje, że następne twory będą 5 razy lepsze od obecnego :)

Wiadomo! Przyjmuje krytykę bo jest cenna i owocna :)
ObrazekObrazekObrazek
Edwin Japan Selvedge
Awatar użytkownika
WujekRada
Super sprzedawca

Postautor: lalamido » 29 cze 2014, 2:25

snide moze pokaz cos od siebie , skoro masz taka wiedze i umiejetnosci
Awatar użytkownika
lalamido

Ulubiona marka: Nike
Pozytywy: 21

Postautor: eazybb » 30 cze 2014, 19:50

lalamido pisze:snide moze pokaz cos od siebie , skoro masz taka wiedze i umiejetnosci
#RYNEK
eazybb

Pozytywy: 23

Postautor: Shredder » 30 cze 2014, 19:53

A według mnie wyszło naprawdę fajnie, szczególnie jak na pierwszy projekt. Może są małe niedociągnięcia, ale sam pomysł GLIII w takiej kolorystyce jest zajebisty, z resztą rzeczywiście, po co malować całą wyściółkę?
Awatar użytkownika
Shredder

Pozytywy: 3

Postautor: Grz90 » 30 cze 2014, 19:55

lalamido pisze:snide moze pokaz cos od siebie , skoro masz taka wiedze i umiejetnosci
Awatar użytkownika
Grz90

Pozytywy: 16

Postautor: geruj » 02 lip 2014, 5:28

Ale się z was polaczkowatosc wylewa ojapierdole. niekonstruktywnie krytykujesz-zle bo hejt; konstruktywnie tez zle bo"pokaz swoje prace skoro masz wiedzę i umiejętności" no kurwa, kobieta dobrze mowi a was chyba dupy bolą. nie doszukalem się, żeby wspomniała cos o własnych umiejętnościach; ) także pseudo kustomerzy więcej pokory bo nawet sam autor wziął to na klatę przy czym przynajmniej nie zbłaźnił się jak wy dwaj...
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 9:25 przez geruj, łącznie zmieniany 1 raz
#fuckhypeshit

klim pisze:hah co za ułom. to że mam mało postów to coś znaczy ? beka grana. Jak chcesz tak bardzo wiedzieć to jestem ze starej generacji shc konto 2k11 więc zluzuj typie, kurwa forumowiczu za dyche.
Awatar użytkownika
geruj

Rozmiar: 8,5 - 9 us
Ulubiona marka: Dobre.
Pozytywy: 9
Negatywy: 1

Postautor: snide » 02 lip 2014, 8:53

krytyk filmowy nie jest jednocześnie reżyserem
bierzesz pieniądze za coś, za co w moim odczuciu nie powinieneś wziąć złamanej złotówki (customizerom płaci się za umiejętności, a nie farby i byle jakie wykonanie usługi; tu: pomalowania midsole'a). puszenie się zamień na pokorę a tak jak WujekRada dostrzeżesz w krytyce mądrość

tak jak słusznie zauważył geruj, jeśli krytykuje to konstruktywnie co nie ma powiązania z głupią zawiścią zwaną powszechnie hejtem
snide
Super sprzedawca

Postautor: revolution » 02 lip 2014, 8:57

snide pisze:puszenie się zamień na pokorę a tak jak WujekRada dostrzeżesz w krytyce mądrość

Obrazek

Bez przypierdolki, tak po prostu mi się skojarzyło 8-)
W sumie to w całości popieram snide. (jakie są koszty odmalowania midsole w jednej parze? tak czysto tylko materiałów.)
babicz99 pisze:Poleci temat do sporow, a w razie niewyjasnienia perm, gdyz znam czy tez robilem interesy z kilkoma znaczacymi ludzmi tutaj czy tez na shc

#FUCK_KRUSZYNA
#FUCK_MAREG
#FUCK_OSKR
Awatar użytkownika
revolution
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: L/ 8,5-9,5us
Ulubiona marka: brak
Pozytywy: 30

Postautor: snide » 02 lip 2014, 9:13

revolution pisze:
snide pisze:puszenie się zamień na pokorę a tak jak WujekRada dostrzeżesz w krytyce mądrość

Bez przypierdolki, tak po prostu mi się skojarzyło 8-)

haha :D i to jest jak najbardziej słuszne skojarzenie :love:

revolution pisze:W sumie to w całości popieram snide. (jakie są koszty odmalowania midsole w jednej parze? tak czysto tylko materiałów.)

podstawowy asortyment to farba, finisher, klej do oklejenia krawędzi, pędzle lub aerograf (tylko tu trzeba się wyposażyć w rozcieńczać do farb; angelusy są gęste) i gazety, co by zachować czystość. myślę, że koszt przy założeniu najtańszej opcji i jednej pary to z jakieś ok.15pln
snide
Super sprzedawca

Postautor: Romanesko » 02 lip 2014, 21:02

Faktycznie przy toebox'ie widać niedoróbki, ale całość jest tak dobra, że nie zwracałbym na to uwagi.
Tylko kurde czemu te lejce pomalowałeś na czarno ? Miętowe byłyby idealne.
Obrazek

Between who you are and who you want to be, is what you do.

Obrazek
Awatar użytkownika
Romanesko

Pozytywy: 0

Wróć do Pielęgnacja i renowacja