SoleSwap Jordan 1

Buty to oczko w głowie każdego sneakerheada - dział jest poświęcony pielęgnacji, renowacji i konserwacji obuwia. Materiały do testów oraz wiedza merytoryczna dostarczane są przez sklep multirenowacja.pl.
Regulamin forum
Obrazek

SoleSwap Jordan 1

Postautor: Smakowy » 10 mar 2015, 21:46

Siema, jestem szczęśliwym posiadaczem Shadow'ów z 2009 co prawda trochę przybitych, ale upper jest już wstępnie odnowiony, czeka mnie malowanie zamszu i renowacja skóry jednak myślę że z tym sobie poradzę, jednak największym dla mnie problemem jest podeszwa, która za niedługo w nich umrze w dodatku ze zrobionymi zapiętkami (zaliczyłem w nich jedno wyjście i czuć że warstwa między stopą a podłożem jest bardzo cienka), zastanawiam się nad wykonaniem SoleSwapa. Szukałem w google informacji jak wykonać go w AJ1 bądź butach z podobnym midsolem (AF1, Dunk) i o dziwo nie znalazłem żadnych tutoriali.
Jak oddzielić podeszwę wiem, gorąca woda, rozprucie nici trzymających midsole i powinno wszystko odpaść, aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć jakiego (skutecznego i wytrzymałego) kleju mam użyć by potem "dawca" się przyjął (i służył mi przez kilka kolejnych lat) no i jak przyszyć ten stitching, który jak się domyślam jest jakoś połączony z podeszwą (pod wkładką).

Co do samego outsole'a nie posiadam jeszcze dawcy gdyż jestem na etapie szukania, aczkolwiek zanim miałbym się zabrać za jaką kolwiek robocizne w tych jedynkach chciałbym wiedzieć co mam zrobić by ich niechcący nie zepsuć, Outsole wygląda następująco:
Spoiler:

Także czekam na jakiekolwiek wsparcie w tym temacie
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 21:52 przez Smakowy, łącznie zmieniany 1 raz
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Smakowy

Rozmiar: 10/10.5US
Ulubiona marka: Air Jordan/Nike
Pozytywy: 9
Negatywy: 0

Re: SoleSwap Jordan 1

Postautor: eazybb » 10 mar 2015, 21:51

Podbijam pytanie o klej ;) Co do stitchingu-jak go raz przerwiesz, to wydaje mi się, że trudno będzie to naprawić. Pozostaje nałożyć dobry klej, a nie będziesz się musiał bawić w szycie (czy jakkolwiek nazywa się naprawianie tej części :wojczilol: )
#RYNEK
eazybb

Pozytywy: 23

Postautor: Smakowy » 10 mar 2015, 21:59

eazybb pisze:(czy jakkolwiek nazywa się naprawianie tej części)

Ten proces nazywa się Toecap restitching,a w przypadku AJ1 Midsole restitching, widziałem kilka filmików na YT jak goście robią to w IV przy przedniej części podeszwy (stąd nazwa toecap)
Spoiler:

I mają specjalne narzędzie do tego, narazie nie czuję się na siłach by wykonać taką robotę ponieważ nie mam wiedzy, mam kilka par AJ1 i wiem jak są skonstruowane, czym się od siebie różnią itp. aczkolwiek w takie klocki się nigdy nie bawiłem stąd szukam odpowiedzi na forum, ew. jak nie będę sam w stanie tego wykonać a będe posiadał materiały potrzebne do przeszczepu to zwrócę się do naszej forumkowej złotej rączki :wojczilol: która by się tego prawdopodobnie podjęła.
Awatar użytkownika
Smakowy

Ulubiona marka: Air Jordan/Nike
Pozytywy: 9

Postautor: Dusky » 28 mar 2015, 19:36

Przymierzam sie do tego samego zabiegu, jak Tobie poszło ?
Awatar użytkownika
Dusky

Rozmiar: M / 9US
Pozytywy: 2

Postautor: Smakowy » 22 kwie 2015, 12:52

Jescze nie poszło bo nie mam dawcy outsole'a spełniającego moje kryteria
Awatar użytkownika
Smakowy