Malowanie midsole - tutorial/porady/zdjęcia

Buty to oczko w głowie każdego sneakerheada - dział jest poświęcony pielęgnacji, renowacji i konserwacji obuwia. Materiały do testów oraz wiedza merytoryczna dostarczane są przez sklep multirenowacja.pl.
Regulamin forum
Obrazek

Malowanie midsole - tutorial/porady/zdjęcia

Postautor: eazybb » 20 mar 2015, 20:55

Witam, już od dawna miałem zabrać się za odmalowanie midsole w trójeczkach black cementach. Niestety, z powodu braku czasu, konsekwentnie przekładałem tę czynność na później :) W końcu udało mi się ukończyć, dość długotrwały, proces.

Użyte materiały:
-angelus leather paint (biały i czarny)
-pędzelki z naturalnego włosia
-zmywacz do paznokci
-waciki

Na początku należy pozbyć się starej (popękanej) farby, a raczej jej resztek ;) Do tego celu użyłem zwykłego zmywacza do paznokci za kilka zł. Wcześniej używałem wersji bez acetonu, ale zmywanie nim farby było bardzo długie, choć możliwe do wykonania. Zdecydowałem się później na zakup wersji z ACETONEM, co przyśpieszyło usuwanie farby.

Obrazek

Obrazek

Po pozbyciu się farby, można przystąpić do malowania. Należy pamiętać o nakładaniu bardzo małej ilości na pędzel, aby uniknąć ewentualnych śladów włosia na midsolu/farbie. Przed nakładaniem warstwy, dokłanie oczyszczamy powierzchnię, którą będziemy malować, z wszelkich paprochów, włosów itp. Ma być gładko :wojczilol:

Pierwsza warstwa:

Obrazek

Obrazek

Farbę brałem z nakrętki, a nie bezpośrednio z buteleczki. Zmniejsza to ryzyko zbyt głębokiego zanurzenia pędzla w farbie, a w rezultacie pozwala na uniknięcie nabrania za dużej ilości na pędzelek. ;)

Obrazek

Nakładanie kolejnej warstwy.

Obrazek

Polecam nakładanie 4-5 warstw w celu osiągnięcia lepszego, trwalszego efektu.

Obrazek

Skończona robota. Nie używałem taśmy malarskiej, więc drobne odpryski farby na szarych/gumowych elementach były nieuniknione. Aby się ich pozbyć, posłużyłem się patyczkami do uszu + zmywaczem do paznokci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na końcu postanowiłem odświeżyć skórę na upperze... kremem nivea.

Obrazek

Obrazek

Świeżo po nałożeniu kremu, skóra strasznie się błyszczy. Spokojnie, efekt przejdzie po kilku chwilach, kiedy to krem wsiąknie w głąb skóry i elegancko ją nawilży oraz zapobiegnie jej łamaniu się.

Efekt końcowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobra rada, jeżeli chcesz, aby farba "posiedziała" na twoich butach, nie używaj farby matowej. Owszem, może i fajnie wygląda, ale szybciej się kruszy. ;)

Mam nadzieję, że kogoś zainspirowałem do samodzielnego zabrania się za odmalowanie swoich butów. Masz jakieś pytanie, pisz pw ;)
Ig: @bababartek

#RYNEK
eazybb

Pozytywy: 23
Negatywy: 0

Re: Malowanie midsole - tutorial/porady/zdjęcia

Postautor: Smakowy » 20 mar 2015, 21:29

W końcu ktoś to fajnie opisał bez zbędnego pierdolenia (y)

Na pewno się przyda
Propsy i 5!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Smakowy

Rozmiar: 10/10.5US
Ulubiona marka: Air Jordan/Nike
Pozytywy: 9

Postautor: eazybb » 20 mar 2015, 22:20

Dziękuję ;)
Ig: @bababartek

#RYNEK
eazybb

Pozytywy: 23

Postautor: wtorek » 20 mar 2015, 22:33

Nie uzyłeś finiszera?
Hantoog pisze:Maćku czasami w życiu bywają chwile które należy przeżyć w butach innych niż te do biegania.
Awatar użytkownika
wtorek

Pozytywy: 8

Wróć do Pielęgnacja i renowacja