Custom sneakers - malowanie butów

Buty to oczko w głowie każdego sneakerheada - dział jest poświęcony pielęgnacji, renowacji i konserwacji obuwia. Materiały do testów oraz wiedza merytoryczna dostarczane są przez sklep multirenowacja.pl.
Regulamin forum
Obrazek

Re: Custom sneakers - malowanie butów

Postautor: Turk » 13 maja 2016, 12:40

klasa
klim pisze:Jak chcesz tak bardzo wiedzieć to jestem ze starej generacji shc konto 2k11 więc zluzuj typie, kurwa forumowiczu za dyche.

Obrazek
Awatar użytkownika
Turk
Zaufany sprzedawca

Ulubiona marka: TK / Nike
Pozytywy: 29
Negatywy: 0

Postautor: Boreusz » 15 maja 2016, 14:53

Jaki byłby koszt odmalowania tych nitek znów na czarno? I czy w ogóle będzie możliwe i opłacalne. Z góry dzięki za odpowiedź.
PS. A jak z komfortem chodzenia, te nitki staną się sztywniejsze czy coś? Słyszałem taką pogłoskę, ale bez potwierdzenia.

Spoiler:
OKAZYJNA WYPRZEDAŻ WIOSENNA:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Boreusz

Rozmiar: L | 9.5 US
Ulubiona marka: Nike&Jordan
Pozytywy: 0

Postautor: Woldanin » 15 maja 2016, 16:39

Angelusem do skór da radę pomalować to co jest na niebiesko w tych maxach?

https://www.google.pl/search?q=nike+air ... max+soar+1
Awatar użytkownika
Woldanin

Rozmiar: L
Ulubiona marka: Nike

Postautor: jodak » 15 maja 2016, 20:03

odkupie resztkę (serio malutko) białej farby żeby midsole w dwóch butach odmalować
slim pisze:Szkoda ze juz nie ma zajawki na buty,zmienila sie w zajawke na biznesmana.

Spoiler:
Awatar użytkownika
jodak

Rozmiar: 43
Ulubiona marka: Bape
Pozytywy: 9

Postautor: Rychu08 » 16 maja 2016, 14:53

Bazą były caluśkie czarne jedynki mid

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rychu08
Moderator globalny

Rozmiar: 10,5US
Ulubiona marka: AJ
Pozytywy: 76

Postautor: Boreusz » 17 maja 2016, 18:00

Boreusz pisze:Jaki byłby koszt odmalowania tych nitek znów na czarno? I czy w ogóle będzie możliwe i opłacalne. Z góry dzięki za odpowiedź.
PS. A jak z komfortem chodzenia, te nitki staną się sztywniejsze czy coś? Słyszałem taką pogłoskę, ale bez potwierdzenia.

Spoiler:

Ponawiam.
OKAZYJNA WYPRZEDAŻ WIOSENNA:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Boreusz

Rozmiar: L | 9.5 US
Ulubiona marka: Nike&Jordan

Postautor: Motorpenis » 18 maja 2016, 19:11

Witam. Mam do was pytanie jak to właściwie jest z wytrzymałością farby, która pomalujemy nasze midsole. Wysłałem Woshwosh'owi (bo mają swoja siedzibe w wwa blisko mnie) swoje janoskie lunary: http://i2.wp.com/blog.shop-persona.com/wp-content/uploads/2014/05/Nike-Lunar-Stefan-Janoski-Black-White.jpg?resize=590%2C390 na pomalowanie białej łyżwy i białych midsoli na czarno. Odesłali zrobione, wszystko pięknie, klasa. Dodatkowo informacja bym odczekał 1,5-2tyg by farba doschła. Ok, czekamy!
Poczekałem na wszelki wypadek 2,5tyg, pierwsze wyjście na dwór -> farba jakby zeskrobał, nawet paznokciem mogłem ją potem w domu zeskrobywać jak ujrzałem to co zrobił zwykły chodnik
Odesłałem do poprawy, wkurwiony, ale wciaz kulturanie. Dostałem po tygodniu, poczekałem znów 2,5 tygodnia, na wszelki wypadek, a nie te 1,5-2. Dwa wyjścia na dwór i właśnie znów byłem na poczcie odesłać do kolejnej kurwa poprawy. Może mi ktoś wytłumaczyć co oni odpierdalają?
Może nie zrozumieli, że ja w tych butach chce chodzić a nie postawić sobie na półkę i je oglądać w gablocie, by przypadkiem nie wiem kurwa komar tej ich farby nie zeskrobał...
Awatar użytkownika
Motorpenis

Rozmiar: 10 us.
Pozytywy: 1

Postautor: Metek » 18 maja 2016, 19:25

Farba po prostu ma to do siebie ze peka. Jestem mega zawiedziony jakoscia farb (angelus), bo po odmalowaniu midsole'a 3BC, peklo po jednym wyjsciu, toebox na 5 grape ktory odmalowywalem bo skora popekala, tez popekal po jednym wyjsciu. Mnie sie nie chce juz z tym bawic i mam gdzies czy peka czy nie. Buty to buty, beda sie niszczyc.
Awatar użytkownika
Metek

Rozmiar: 9.5 US

Postautor: kurewski » 18 maja 2016, 20:19

Bo Woshwosh to pajace, które nie potrafią dobrze butów pomalować. Pewnie jebnięte flat blackiem i nie dziwne, że od razu odpada. Ja w swoich 3kach wychodziłem dobre kilkanaście razy, zanim farba zaczęła trochę pękać.
Robię sobie buty luźno, zobacz sobie na instagramie
Obrazek
Awatar użytkownika
kurewski

Rozmiar: L, 10,5-11,5US
Ulubiona marka: najki
Pozytywy: 2

Postautor: Rychu08 » 18 maja 2016, 20:59

To zalezy od pary panowie. Generalnie midsole to trudny temat, maja tendencje do pekania. W moich wlasnych parach to loteria - jedne trzymaja sie po malowaniu super, a takie IV blackmon sypia sie od 1 wyjscia. Wiadomo, im skrupulatniej, dokladniej i im wiecej cienkich warstw zostanie nalozone tym lepiej, ale i tak nie gwarantuje to niepekania.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rychu08
Moderator globalny

Postautor: jwp. » 18 maja 2016, 21:51

kurwa czego wy się spodziewacie po pomalowaniu lunara który ciągle pracuje? Współczuje wszystkim którzy się zajmują customami i renowacją :wall: . Ogólnie trzeba być mega geniuszem, żeby zażądać malowania midsola wraz z outsolem, (który nie jest icy) i oczekiwaniu cudów.
Awatar użytkownika
jwp.

Rozmiar: L/9,5
Pozytywy: 5

Postautor: klich11 » 18 maja 2016, 22:29

Rychu08 pisze:
Spoiler:

ile za taką przyjemność?
kozło pisze:Sprzedając YZY za ~3000PLN nie zapomnijcie doliczyć sobie +13zł za ship.

Sprzedam:
adidas EQT Support ADV PK "Turbo Red" 10US - viewtopic.php?f=26&t=59675
Awatar użytkownika
klich11
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: M/L - 10/10,5
Pozytywy: 33

Postautor: Motorpenis » 18 maja 2016, 23:11

jwp. pisze:kurwa czego wy się spodziewacie po pomalowaniu lunara który ciągle pracuje? Współczuje wszystkim którzy się zajmują customami i renowacją :wall: . Ogólnie trzeba być mega geniuszem, żeby zażądać malowania midsola wraz z outsolem, (który nie jest icy) i oczekiwaniu cudów.

Spoko, tylko że ja się na tym nie znam i mam prawo nie znać. Nie wysłałem im tego na chama do serwisu tylko wcześniej poszedłem do ich "serwisu" na 'konsultację' i nie było żadnych zastrzeżeń, a usłyszałem, że na luzie mi to zrobią. Pieniądze wzięli, usługi się podjęli, to ja spodziewam się, że efekt końcowy będzie taki za jaki zapłaciłem. Widzę, że dużo osób tutaj decyduje się na custom, więc myślałem, że chociaż z pół roku to wytrzymuje.
U mnie to nie pęka, tylko odpada - nie wiem czy jest jakaś różnica czy własnie to mieliście na myśli. Ale skoro nawet Rychu mówi, że to ciężki temat, to po co w ogóle to robić jak już po 1 wyjściu mają wyglądać chujowo. bo to jest no nie ma innego słowa chujowe. ani biale. Co mi polecicie. Wziąć sprawy w swoje rece. pomalowac tego mid sola jakas dobra farbą, odstawic na kurw miesiac a nie 1,5-2tyg i cieszyc sie z butow a nie uwazac na nie jak na yeezy za 3k złotych czy pozbyc sie tej farby jak i tak ma odpadac i wygladac jak buty z kosza? help
Awatar użytkownika
Motorpenis

Postautor: Grosiu » 19 maja 2016, 0:19

Kup farbę i cierpliwie zrób to sam. Jak będzie odpadać to se odmalujesz, a koszt jaki poniesiesz to wciąż tylko koszt farby i "jakiegoś pędzla" choć nie polecam na nich jakoś wybitnie oszczędzać. Należy też dobrać odpowiedni do wykonywanego zadania. Ja rozumiem oddawanie butów na np soleswap i inne grubsze zabiegi. Ale żeby wysyłać na odmalowanie midsole'a często jednokolorowego i dodatkowo liczyć na to, że będzie cacy na X czasu to nieporozumienie i strata pieniędzy w znakomitej większości przypadków.

PS
To odstawianie butów na 1.5-2 tyg żeby "farba doschła" to jakiś żart prawda ? Ewentualnie mają tyle poprawek, że muszą grać na zwłokę w przeciwnym razie siedzieliby po uszy w butach.
Awatar użytkownika
Grosiu

Rozmiar: 9 Us
Ulubiona marka: ///
Pozytywy: 3

Postautor: Rychu08 » 19 maja 2016, 6:11

@Motopernis
Jeżeli firma, w której zostawiłeś buty zapewniła Cię, lub dała czasową gwarancję wytrzymałości farby, to jak najbardziej możesz w normalnym tonie poprosić o zwrot kosztów lub kolejną poprawkę, to już zależy od Twojej cierpliwości ;) A jeżeli na wstępie poinformowali, że taka jest po prostu charakterystyka podeszw środkowych butów sportowych, to tak naprawdę o tym najważniejszym wiedziałeś.

To też zależy na kogo traficie. Wiele osób zgłasza się do nas np. do zmiany podeszwy środkowej z czerni na biel. Odpowiadamy wtedy zawsze uczciwie - szkoda Pańskich/Pani pieniędzy, bo taki zabieg nie będzie trwały.
Możemy ręczyć za pianki boost, poszło od nas kilkanaście takich zmienionych na czarno pianek, nic nie schodzi, możemy ręczyć za soleswapy, customy na zamszu i skórze itd., ale przy midsolach takich, jak w większości Jordanów, więszkości AM1/90 itp. to po prostu schodzi. Schodzi nawet z nowych butów, niejednokrotnie też po jednym wyjściu, a czasem trzyma się miesiącami.
Oczywiście jak już wyżej wspomniałem - im więcej cienkich warstw, im te warstwy między sobą mają trochę więcej czasu na wyschnięcie, nałożenie lakieru wykończeniowego po malowaniu - to wszystko może pomóc w większej trwałości, ale nie da gwarancji, że buty marki XYZ model AB po zmianie koloru/odmalowaniu podeszwy na 100000% wytrzymają XX dni zanim farba strzeli.

Z dosychaniem farby bierzcie to troszeczkę przez palce. Buty są dla Was, nie Wy dla butów.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rychu08
Moderator globalny

Postautor: Motorpenis » 19 maja 2016, 14:23

Myślałem, że to będzie bardziej trwałe widząc zdjęcia osób które decydują się na taki zabieg. Chociażby dlatego, że zapewniano mnie przed oddaniem, iż pochodzę w pomalowanych "3 sezony zanim coś zacznie schodzić". Jak mam za każdym razem po powrocie do domu odmalowywać to co odpadło a na buty wychodząc chuchać i dmuchać to szkoda zachodu i szkoda też bo ładnie to wyglądało, nie powiem, że nie. Teraz tylko pytanie do was jak to odmalować czym znaczy się?
Awatar użytkownika
Motorpenis

Postautor: Patvykkk » 19 maja 2016, 20:09

Czym pomalować język w AF1?
Awatar użytkownika
Patvykkk

Rozmiar: 7/7,5US
Ulubiona marka: PALACE

Postautor: Motorpenis » 21 maja 2016, 18:37

Ponawiam pytanie
Awatar użytkownika
Motorpenis

Postautor: mlody » 07 cze 2016, 13:59

ile mniej wiecej farby angelus potrzeba do odmalowania asics gel lyte 3 na jeden kolor ?
Awatar użytkownika
mlody

Rozmiar: 10US

Postautor: leff » 13 cze 2016, 19:38

panowie, mam zamiar zrobić taki custom:
Obrazek
to przerobione NMD OG
Spoiler:

Teraz tak, nie wiem do końca jak się za to zabrać, bo chciałbym żeby to logo adidasa zostało na tym przednim klocku, tylko jakiej farby użyć do takiego efektu? myślałem nad Angelus Flat Black, ale ona chyba pokryje wszystko?
tak samo nie wiem jak pozbyć się tych pasków na primeknicie. da się je po prostu oderwać?

ogólnie to tak:
1.acetonem zmywam kolor z klocków (*z tym niebieskim to nie czy nałożyć na te logo adidas jakąś folie a resztę zmyć?) później
2.nakładam farbę Angelus Flat Black, suszę, nakładam kolejną warstwę Flat Black i wszystko?
*niebieski klocek w punkcie drugim zamalowuje,a później lekko zmywam z niego czarną farbę tak żeby przebijało się logo. nie wiem czy to wyjdzie.
Awatar użytkownika
leff

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pielęgnacja i renowacja